دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
13 خرداد 1402 - 13:10
در گفتگوی تلفنی با امیرعبداللهیان اعلام شد؛

اعلام آمادگی بلژیک برای نزدیکی هر چه بیشتر مناسبات ایران و اروپا

اعلام آمادگی بلژیک برای نزدیکی هر چه بیشتر مناسبات ایران و اروپا
وزیر امور خارجه بلژیک با اشاره به جایگاه کشورش در اتحادیه اروپا اعلام کرد: بلژیک برای نزدیکی هر چه بیشتر مناسبات جمهوری اسلامی ایران و اروپا آمادگی دارد.  
کد خبر : 850804

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «حجه لحبیب» وزیر امور خارجه بلژیک با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفتگو کرد. 

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس از به ثمر نشستن تلاش های مشترک به عمل آمده که منجر  به آزادی زندانیان دو کشور شد، ابراز خرسندی کرد. 

امیرعبداللهیان با اظهار امیدواری نسبت به تاثیر تحول اخیر در بازگشایی صفحه جدیدی در مناسبات دو طرف و همچنین روابط ایران و اروپا، تصریح کرد: باتوجه به نقش بلژیک در اتحادیه اروپا می توان انتظار داشت در سایه احترام متقابل، برقراری گفتگوهای هدفمند و موثر در دستور کار جمهوری اسلامی ایران و طرف های اروپایی قرار گیرد. 

وزیر خارجه بلژیک نیز در این گفتگو از مساعدت جمهوری اسلامی ایران برای کمک به حل و فصل موضوع  زندانیان اروپایی قدردانی کرد. 

وی در این خصوص با یادآوری اقدام انسان دوستانه کشورمان ابراز امیدواری کرد که متعاقب تحول اخیر، افق جدیدی در روابط دو کشور باز شود. 

حجه لحبیب با اشاره به جایگاه کشورش در اتحادیه اروپا اعلام کرد: بلژیک برای  نزدیکی هر چه بیشتر مناسبات جمهوری اسلامی ایران و اروپا آمادگی دارد. 

وزیر امور خارجه بلژیک  همچنین با تمجید از تاریخ و تمدن کهن ایران، ابراز امیدواری کرد که در فرصت مناسب از کشورمان دیدار کند.

ایران مقصدی مطمئن برای گردشگران است

گفتنی است،رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در حساب کاربری خود در توئیتر هم نوشت: در تماس تلفنی خانم حاجه لحبیب وزیر خارجه بلژیک مذاکراتی مثبت و مفید داشتیم. ایران حوزه بزرگ تمدنی- فرهنگی است.

وی با بیان اینکه اگر برخی اتباع اروپا مورد بهره برداری سرویس های امنیتی خارجی قرار نگیرند، دلیلی بر بازداشت آنها وجود ندارد،تاکید کرد: ایران کشوری کاملا امن و مقصدی مطمئن و جذاب برای گردشگران است.

انتهای پیام/

ارسال نظر