دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در یادواره دانشگاه آزاد شهرکرد انجام شد؛

تجلیل از خانواده‌ شهدای دانشجو و برگزیدگان جشنواره ملی ایثار 

تجلیل از خانواده‌ شهدای دانشجو و برگزیدگان جشنواره ملی ایثار 
یادواره شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برگزار و از خانواده‌ شهدای دانشجو و برگزیدگان جشنواره ملی ایثار تجلیل شد.
کد خبر : 850655

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، یادواره شهدای دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان از دانشگاه تا سنگر با حضور جمعی از مسئولان استانی، دانشگاهی، کارکنان، دانشجویان و استادان به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی، ستاد شاهد و امور ایثارگران و تعدادی از تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در حاشیه این مراسم گفت: این یادواره گرامی داشت ۸ دانشجوی شهید این واحد دانشگاهی است که ۷ نفر از این شهدای والامقام در سال ۶۱ و یک نفر در سال ۱۴۰۱در دفاع از امنیت به شهادت رسیدند.

ابراهیم رحیمی افزود: روایتگری از خاطرات و رشادت‌های شهدا و دیدار چهره به چهره دانشجویان و اساتید با خانواده شهدا قطعا در تثبیت فرهنگ ایثار و شهادت مؤثر خواهد بود.

وی تأکید کرد: باید فلسفه وجودی رشادت‌های رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی و آرمان‌های شهدا را برای جوانان امروز به ویژه دانشجویان عزیز تبیین کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری یادآور شد: مقام شهادت بی شک مقام والایی است که با ادعا نمی‌توان به آن رسید؛ بلکه هر کسی عملش را برای خدا خالص کند و از خدا شهادت طلب کند، خداوند با توجه به نیت آن شخص، شهادت را نصیبش می‌کند.

امام جمعه موقت شهرکرد و مدیر حوزه علمیه امامیه شهرکرد نیز در این مراسم، مقدمه رسیدن به شهادت را ایمان، اخلاص، ازخودگذشتگی وانسانیت درحد اعلا دانست.

حجت‌الاسلام سیدابوالحسن فاطمی گفت: همه‌ی کسانی که امروز نام ویاد آنان به عنوان شهید برتارک نظام می‌درخشد با داشتن این ویژگی‌ها سعادت شهادت را پیدا کردند و از آزمون الهی سربلند بیرون آمدند.

ادای احترام و قرائت فاتحه به پنج شهید گمنام دانشگاه، تجلیل از خانواده معزز شهیدان والامقام شهید محمد گودرزی شهرکی و شهید همایون نصیری هرچگانی، تجلیل از ۶ نفر از دانشجویان برگزیده ششمین و هفتمین جشنواره ملی ایثار، تجلیل از عصمت رئیسی دبیر ستاد شاهد و امور ایثارگران دانشگاه به عنوان همیار منتخب طرح شاهد، روایتگری توسط یکی از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس، سخنرانی، مداحی، شعرخوانی توسط محمد برزویی استاد حق التدریس دانشگاه، پخش کلیپ مراسم تشییع پیکر مطهر دانشجوی شهید، محمد گودرزی شهرکی، اجرای موسیقی سنتی توسط رضا صالحی خواننده محبوب بختیاری، ایستگاه صلواتی، گروه مارش و گروه سنج و دمام از دیگر برنامه‌های یادواره شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر