دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 خرداد 1402 - 17:02
کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی

۲ طلا و یک نقره سهم کشتی گیران ایران در روز دوم/ شکست قهرمان المپیک در روز قهرمانی تیم ملی

۲ طلا و یک نقره سهم کشتی گیران ایران در روز دوم  شکست قهرمان المپیک در روز قهرمانی تیم ملی
۲ مدال طلا و یک نقره رهاورد تلاش کشتی گیران ایران در روز دوم و پایانی مسابقات رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در قرقیزستان بود.
کد خبر : 850654

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، مسابقات رده بندی و فینال ۳ وزن دوم و پایانی رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی جام کوژومکول و ساناتبایف قرقیزستان، عصر امروز (جمعه) در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار شد و در پایان نمایندگان ایران به ۲ طلا و یک نقره دست یافتند.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۳ اوتار ابولادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر عادیل خان ساتایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله با نتیجه ۳ بر یک ویکاس از هند را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر یک مغلوب راماز زوئیدزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۷۷ محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی یونس امره باشار دارنده مدال برنز جهان از ترکیه را شکست داد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله مقابل ریو لیو از چین با نتیجه ۴ بر ۶ و ضربه فنی به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۸ بر ۳ از سد یوری لومادزه از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مُهمدی در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر جیهون اوزدوردیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر یک شامیل باتیروف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر یک گلا بولکوادزه از گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. مُهمَدی در دیدار فینال با نتیجه ۷ بر ۵ آلپرن بربر از ترکیه را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

همچنین در پایان این مسابقات تیم ایران با کسب ۵ مدال طلا، یک مدال نقره و ۲ مدال برنز به عنوان قهرمانی دست یافت. تیم ملی کشتی فرنگی ایران در این رقابت ها توسط سید دانیال سهرابی در وزن ۶۷ کیلوگرم، محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم، علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا، محمدرضا گرایی در وزن ۷۲ کیلوگرم به مدال نقره، مهدی محسن نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم و ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی این رقابت ها ایران با ۱۷۵ امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم های ازبکستان با ۱۴۸ و گرجستان با ۱۳۹ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر