دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 خرداد 1402 - 13:54
باشگاهی ۴۱۱ میلیارد هزینه کرد، ولی کل بودجه ملوان ۵۷ میلیارد بود

تاج:سقف بودجه باشگاه‌ها زیرمیزی ندارد و قیمت بازیکنان را کم می‌کند/ تا VAR نیاید همه می‌گویند پنالتی ما گرفته نشد

تاج:سقف بودجه باشگاه‌ها زیرمیزی ندارد و قیمت بازیکنان را کم می‌کند  تا VAR نیاید همه می‌گویند پنالتی ما گرفته نشد
رئیس فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در مورد قانون سقف بودجه باشگاه ها ارائه کرد.
کد خبر : 850641

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی تاج، رئیس فدراسیون پس از دیدار و گفتگو با جمعی از پیشکسوتان ارزنده فوتبال گیلان عنوان کرد:برای من توفیق بزرگی بود که با این بزرگان و پیشکسوتان ملوان دیدار کنم. کشور خاطره شیرینی از باشگاه ملوان دارد. این برای من توفیق بزرگی بود.

وی ادامه داد:تصورم این است که ملوان جزو باشگاه‌هایی است که قدمت زیادی دارد و باید تلاش کنیم در لیگ برتر هم قوی‌تر ظاهر شود. با نماینده محترم مجلس و استاندار محترم هم دیدار کردیم. از سرمربی فهیم تیم ملوان و مدیر باشگاه تشکر می‌کنم که این فصل به زحمت تیم را هدایت کردند. ملوان جزو کم هزینه‌ترین تیم‌های لیگ برتر است.

تاج درباره موضوع مرتبط با کمک داور ویدیویی و اعتراضات باشگاه‌ها در این باره نسبت به داوری‌ها گفت:تا زمانی که این تکنولوژی به ایران نیاید همه تیم‌ها می‌گویند چند پنالتی برای ما گرفته نشد. باید به این اعتراضات گوش داد. به لیگی که تازه تمام شده که نمی‌رسید و از ابتدا هم قرارمان این بود که در لیگ آینده کمک داور ویدیویی مورد بهره برداری قرار بگیرد. آموزش داوران در حال حاضر باقی مانده و امیدواریم تا فصل بعد این امر محقق شود.

وی درباره سقف بودجه برای باشگاه‌ها اظهار داشت:آیین نامه مصوب شامل چند موضوع است و یک موضوع تنها نیست. یکی از آن‌ها این است که باشگاه‌ها تا ۲۵۰ میلیارد می‌توانند هزینه کنند. باشگاهی داشتیم که ۴۱۱ میلیارد هزینه کرده، اما باشگاه ملوان ۵۷ میلیارد هزینه کرده است. بحث فیرپلی مالی برای لیگ آتی اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.

تاج افزود:موضوع دیگر جوانگرایی لیگ است که همین هم قیمت را پایین می‌آورد. هر باشگاهی می‌تواند ۱۹ بازیکن بالای ۲۳ سال داشته باشد و بقیه باید زیر ۲۳ باشد. این موضوع قیمت را کاهش می‌دهد. بحث دیگر اینکه وقتی همه باشگاه‌ها پرداخت نکنند، قیمت به صورت کلی پایین می‌آید. موضوع چهارم اینکه زیر میزی و این ور آن وری هم نمی‌توانند داشته باشند، چون بحث مجوز حرفه‌ای پیش می‌آید و کمیته مربوطه بر این اساس حکم می‌دهد. بازرسی هم هست که در این باره راستی آزمایی می‌شود. سرمربی هم در آیین نامه دیده شده و اگر فسخ یکطرفه کند نمی‌تواند به صورت فوری در تیم دیگری مربیگری کند و باید تا پایان فصل منتظر بماند. به هر صورت یک کاری است که ممکن است ضعف‌هایی هم داشته باشد که باید بهتر و بهتر شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر