دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 خرداد 1402 - 18:49
از رئیس جمهور تقاضا دارم که به حوزه ورزش نگاه ویژه‌تری داشته باشد

فروردین: سجادی در راستای توسعه ورزش و رفاه ورزشکاران تلاش‌های زیادی انجام داده است‌

فروردین: سجادی در راستای توسعه ورزش و رفاه ورزشکاران تلاش‌های زیادی انجام داده است‌
رییس فراکسیون ورزش مجلس گفت: سجادی از جمله وزرای اخلاق‌مداری است که در تمام ساعات روز پاسخگو است و در ۲ سال خدمت در وزارت ورزش و جوانان تلاش‌های بسیاری در راستای توسعه ورزش و رفاه ورزشکاران انجام داده است.
کد خبر : 850587

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدمهدی فروردین بعد از حضور در وزارت ورزش و جوانان با اشاره به پروژه‌های ورزشی که تاکنون نیمه‌کاره مانده است، گفت: در این راستا کارگروهی به منظور پیگیری این پروژه‌ها با مدیریت سرپرست دفتر امور مجلس و کارشناسان حوزه بودجه وزارت ورزش و جوانان در محل این وزارتخانه برگزار شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برگزاری اینگونه نشست‌ها کاری نوین است که می‌تواند در تسریع اتمام پروژه‌های نیمه تمام موثر باشد، افزود: ما نیز با توجه به اطلاعات استانی و کشوری که داریم به منظور حمایت و پیگیری تخصیص اعتبارات حوزه مسئولیت اجتماعی نفت در این کارگروه حاضر شدیم که بتوانیم با جمع بندی اطلاعات وزارت ورزش و جوانان و نمایندگان مجلس تصمیم‌گیری‌های لازم را در راستای اتمام پروژه‌های نیمه تمام ورزشی انجام دهیم.

رئیس فراکسیون ورزش و نماینده مردم استان فارس درخصوص حذف تیم‌های فجر شهید سپاسی و برق شیراز از لیگ برتر در چند سال گذشته گفت: قرار گرفتن مولفه‌های دانش فنی رشته ورزشی، امکانات ورزشی و منابع مالی پایدار لازمه پیشرفت هرمجموعه بخصوص تیم‌های ورزشی است که خوشبختانه استان فارس دارای مدیران و مربیان با دانش فنی بسیار بالا است، ولی متاسفانه در بخش امکانات بدلیل عدم وجود صنایع قدرتمند به منظور پشتیبانی از مجموعه‌ها و ایجاد زیرساخت‌های ورزشی، جز استان‌های ضعیف هستیم.

فروردین افزود: منابع مالی پایدار از جمله مولفه‌های موثر در پرداخت حقوق و دستمزد است که استان فارس بدلیل عدم برخورداری از این منابع قادر به جذب بازیکنان بزرگی نخواهد بود و ما باید با ایجاد زیرساخت‌ها و در نظر گرفتن منابع مالی پایدار برای باشگاه‌ها زمینه را برای رقابت با تیم‌های صنعتی فراهم کنیم.

نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به حرکت درآمدن چرخه پیشرفت و توسعه پس از تغییر دولت نیازمند زمان و حمایت است، گفت: ورزش از جمله حوزه‌هایی است که با توجه به نتایج کسب شده‌اش قضاوت می شود که در سال‌های اخیر نتایج کسب شده در حوزه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای با توجه به اوضاع و شرایط فعلی و پشت سر گذاشتن دوران کرونا که موجب دور شدن ورزشکاران از فعالیت‌های ورزشی بود، نتایج قابل قبول بود.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه دولت جدید با کوله باری از بدهی از دولت گذشته آغاز به کار کرد بسیاری از حوزه‌ها آسیب دیده‌اند و ورزش نیز از این قضیه مستثنی نبود. عدم وجود منابع مالی، پروژه‌های نیمه تمام ورزشی باقیمانده از دولت گذشته، تاثیر افزایش قیمت دلار در اعزام ورزشکاران از دیگر مواردی بود که در ۲ سال اخیر موجب کاهش روند توسعه ورزش کشور در حوزه قهرمانی شد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس یادآور شد: خوشبختانه ورزش کشور با وجود تمامی مشکلات در حوزه پروژه‌های عمرانی جهش چشمگیری داشته و امیدوارم با تخصیص اعتبارت ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده که در مجلس یازدهم احیا شد، بسیاری از مشکلات موجود در ورزش بخصوص در حوزه زیرساختی با حضور  سجادی و عوامل فنی وزارت ورزش و جوانان و ادارات کل استانی رفع شود.

فروردین درخصوص عملکرد وزیر ورزش و جوانان در ۲ سال اخیر گفت: دسجادی از جمله وزرای اخلاق مداری است که در تمام ساعات روز پاسخگو است و در ۲ سال خدمتشان در وزارت ورزش و جوانان تلاش‌های بسیاری در راستای توسعه ورزش و رفاه ورزشکاران انجام داده و ما نیز حمایت‌های لازم را در بحث بودجه سالانه و پیگیری اصلاح لایحه ورزش در برنامه هفتم توسعه از سوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم در راستای حق و حقوق ورزش انجام خواهیم داد.

نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از عملکرد وزارت ورزش و جوانان در ۲ سال اخیر رضایتمند بوده و بخش دیگر آن نیازمند زمان و حمایت است، اظهار داشت: برخی از مسائل ورزشی در سال‌های اخیر تحت تاثیر مشکلات اقتصادی کشور قرار گرفته و از رئیس محترم جمهور تقاضا دارم که به حوزه ورزش نگاه ویژه‌تری داشته باشند و اعتبارات ورزش را افزایش دهند تا بتوانیم به دستاورد‌های مهم‌تری در نظام مقدس جمهوری اسلامی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر