دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

امام مهربانی‌ها به روایت هنر هفتم +پادکست

امام مهربانی‌ها به روایت هنر هفتم +پادکست
به مناسبت ولادت امام رضا (ع) مروری داریم بر مهم‌ترین فیلم‌های سینمایی که از لحاظ مضمون، محتوا و ساختار با امام رضا (ع) و بارگاه مقدسش گره خورده است.
کد خبر : 850531

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری علم و فناوری آنا،ارادت ایرانی‌ها به امام رضا (ع) از جمله مسائلی است که به هیچ وجه نمی‌توان کتمان کرد، ارادتی که صدها سال است سینه به سینه و نسل به نسل منتقل شده و در همه اقشار مختلف جامعه، از هنرمند و سیاستمدار بگیر تا کارگر و ورزشکار وجود داشته است. 

در طول سال‌های پس از انقلاب بسیاری از هنرمندان حوزه آثار نمایشی با ساخت فیلم، سریال، مستند یا نمایش ارادت خود را به ساحت مقدس امام مهربانی‌ها نشان دادند. در این میان برخی آثار صرفا حال و هوای مذهبی و اعتقادی داشته و برخی دیگر، به طور مستقیم به حرم رضوی و مشهد مقدس اشاره داشته است. فیلم‌ها و سریال‌های فراوانی هم بودند که بخش های عمده‌ای از آنها در داخل صحن و سرای حرم امام رضا (ع) تصویربرداری شدند. 

با توجه به گستردگی آثار نمایشی مربوط به این حوزه، در پادکست امروز، مروری داریم بر جذاب‌ترین فیلم‌های سینمایی چند دهه اخیر که با این موضوع ساخته شده‌اند و به روی پرده نقره‌ای به نمایش درآمدند، فیلم‌هایی که بسیاری از چهره‌های مطرح تاریخ سینمای ایران در تولید آن نقش داشتند. از فیلمسازان بزرگی همچون احمدرضا درویش، رسول صدرعاملی، کامبوزیا پرتوی، اصغر فرهادی، بهروز شعیبی و... گرفته تا بازیگران شناخته شده‌ای همچون مرحوم عزت‌الله انتظامی، مرحوم خسرو شکیبایی، امین حیایی، حامد بهداد، لیلا حاتمی، بیتا فرهی، حمیدرضا آذرنگ، مصطفی زمانی، صابر ابر و بسیاری دیگر از ستارگان ریز و درشت سینمای ایران.

پادکست ویژه «امام مهربانی‌ها به روایت هنر هفتم» را در ادامه بشنوید: 

انتهای پیام/

ارسال نظر