دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رسول صدرعاملی مرور کرد؛

وداع عجیب خسرو شکیبایی در حرم امام رضا (ع) + فیلم

وداع عجیب خسرو شکیبایی در حرم امام رضا (ع)  + فیلم
همزمان با ولادت باسعادت امام رضا (ع)، موزه سینما بخش‌هایی از خاطرات رسول صدرعاملی کارگردان فیلم سینمایی «شب» که با محوریت زیارت امام رضا (ع) ساخته شده را منتشر کرده است.
کد خبر : 850288

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری علم و فناوری آنا، فیلم سینمایی «شب» به کارگردانی رسول صدر عاملی و تهیه‌کنندگی سید کمال طباطبایی از جمله آثار سینمایی ساخته شده با موضوع زیارت حرم امام رضا (ع) و کرامات آن حضرت است.

این اثرمحصول سال ۱۳۸۶ است و در همان سال و در بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای امین حیایی به ارمغان بیاورد؛ ضمن این که محمدرضا علیقلی آهنگساز آن نیز نامزد بهترین موسیقی متن در این دوره از جشنواره شد.

در فیلم «شب» علاوه بر امین حیایی، بازیگران نامداری همچون زند‌ه‌یادان عزت الله انتظامی و خسرو شکیبایی و جمعی از بازیگران بومی و نابازیگران ایفای نقش می‌کنند.

وداع عجیب خسرو شکیبایی در حرم امام رضا (ع)  +فیلم

ماجرای این فیلم ۹۳ دقیقه‌ای که بخش عمده آن در حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) فیلمبرداری شده، درباره یک گروهبان جوان نیروی انتظامی با بازی امین حیایی است که در یک شب سرد و برفی باید متهمی پا به سن‌گذاشته و سابقه‌دار (عزت‌الله انتظامی) را از مشهد به یکی از شهرستان‌ها منتقل کند. با این حال به خاطر بارش برف، این اعزام صورت نمی‌گیرد و مامور ناچار است یک شب را با این متهم در مشهد بگذراند. سرانجام مامور که از احتمال فرار متهمش نگران است، به همراه او به یک مسافرخانه قدیمی در اطراف حرم مطهر می‌رود که مدیریت آن مردی سالخورده به نام «سید رضا» با نقش‌آفرینی خسرو شکیبایی است و...

موزه سینما همزمان با ولادت امام رضا (ع) بخشی از خاطرات کارگردان این اثر را منتشر کرده است. رسول صدرعاملی در صحبت‌های خود از حضور خسرو شکیبایی و عزت الله انتظامی در این فیلم می‌گوید.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر