دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 خرداد 1402 - 19:05
اگر بازیکنانم را رها می‌کردم این تیم دهم می‌شد و به فینال جام حذفی نمی‌رسید

ساپینتو: بازیکنان استقلال دعا می‌کردند دوباره با پرسپولیس بازی کنیم/ ما و هوادارانمان حرکت بیرانوند را فراموش نمی‌کنیم

ساپینتو: بازیکنان استقلال دعا می‌کردند دوباره با پرسپولیس بازی کنیم  ما و هوادارانمان حرکت بیرانوند را فراموش نمی‌کنیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:بازیکنان من دعا می‌کردند که دوباره با پرسپولیس بازی کنیم و یک بار دیگر به مصاف این تیم برویم.
کد خبر : 850215

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از دربی ۱۰۱ با پرسپولیس پیرامون مشکلات مالی باشگاه استقلال و اینکه امیدوار است که مشکلات مالی تیمش حل شود اظهار داشت: امیدوار که نه! حدود هفت، هشت ماه است که خودم پولی دریافت نکردم. هر هفته هم قول هایی داده شده ولی تا الان من، کادر فنی، پزشکی و ... پولی دریافت نکرده ایم. ما از این اتفاقات خسته ایم ولی ما ذهنمان را روی این گذاشته ایم که فقط یک بازی و یک فینال مانده است که باید آن را ببریم.

وی افزود: ما با شجاعت و با قلب و هر چیزی که داریم برای تیم استقلال می جنگیم و صد در صد اطمینان دارم که می توانیم بازی را ببریم. استقلال استحقاق این را دارد که با عنوان قهرمانی فصل را تمام کند. من احترام زیادی برای بازیکنان پرسپولیس قائل هستم ولی به ظرفیت ها و تیم خودمان هم باور دارم بنابراین فردا می تواند روز ما باشد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص شکست تیمش در بازی لیگ مقابل پرسپولیس عنوان کرد: در آن بازی حتی پرسپولیس هم آن‌قدر خوب نبود. آیا  شما فکر می‌کنید پرسپولیس شایسته پیروزی بود؟ معتقدم که هیچ‌کدام از دو تیم شایسته برد نبودیم. در بازی اولی که داشتیم، ما باید بازی را می‌بردیم ولی 2 گل روی ضربه ایستگاهی خوردیم. من به همه احترام می‌گذارم اما در بازی برگشت مساوی نتیجه عادلانه‌ای بود. هم ما و هم پرسپولیس روی یکدیگر مطالعاتی داشتیم و بازی آخر با این تیم را یک بار دیگر تماشا کردم کرده‌ام.

ساپینتو ادامه داد: پرسپولیسی ها از آن موقع هیچ چیزی را تغییر نداده اند؛ نه بازیکنان، نه سیستم و همان پویایی قبلی را دارند. ما بازیکنان کلیدی‌ای در تیم داشتیم که مصدومیت جزیی داشتند و برای آن بازی روحیه بالایی نداشتند. آنها از نظر ذهنی سرزنده نبودند اما فکر می‌کنم حالا تیم ما در همه زمینه‌ها از جمله موارد تهاجمی و دفاعی آماده‌تر از قبل است. تنها چیزی که می‌خواهم این است  که تمام استعداد خود را در زمین  نشان بدهند. ما در شرایط خوبی هستیم و در بازی برابر تراکتور، نساجی و مس رفسنجان خوب بودیم و همه چیز خود را باید در فینال بگذاریم. باید شور و حرارت خود را نشان دهیم و طوری بازی کنیم که انگار آخرین بازی عمرمان است. من تیمم راامروز در چنین شرایطی می‌بینم.

وی در خصوص اینکه چه اننظاری از استقلال در بازی فردا می توان داشت عنوان کرد: شما  می‌توانید انتظار داشته باشید که ما با استراتژی بازی کنیم ولی در ایران نمی‌توانیم خیلی با رمز و راز کارمان را انجام بدهیم چون همه همه چیز را می‌دانند. در تمرین تیم خیلی‌ها عکس و فیلم می‌گیرند. از پنجره‌های مقابل کمپ حجازی خیلی‌ها می‌توانند تمرین ما را ببینند و ما نمی‌توانیم کاری کنیم. سعی کردیم خیلی تلاش کنیم تا پرسپولیس را غافلگیر کنیم چون آنها هم تیم خوبی دارند و ما هم باید یکسری از چیزهای‌مان را بهتر کنیم تا آنها را شکست دهیم. 

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه در طول هفته قبل آنها خواستار استخدام داور خارجی برای دربی بودند گفت: پرسپولیسی‌ها نظر خود را دارند اما من موافق آنها نیستم چون اگر داوران اشتباهات بزرگ نداشتند الان ما قهرمان بودیم. حتی در دربی داور اگر پنالتی ما را می‌گرفت، ما صفر صفر بودیم و جلو می‌افتادیم.سرمربی پرسپولیس(گل محمدی) امروز گفت آن صحنه پنالتی نبود اما در بازی بعدی آن‌ها با گل‌گهر دقیقا مثل آن صحنه را برای پرسپولیس پنالتی گرفتند! من در کارم جدی‌ام اما به همه احترام می‌گذارم. ما این اشتباهات را می‌بینیم و  با آنها می‌جنگیم.

ساپینتو ادامه داد: من هیچ چیزی برای خودم نمی‌خواهم و فقط یک داور منصف می‌خواهم. هیچ مشکلی ندارم و اگر داوری عملکرد خوبی نداشته باشد و ما نتیجه نگیریم، به او می‌گویم که خیلی خوب قضاوت کردی اما در بیشتر بازی‌ها این کار را  نکردم چون با اشتباهاتشان قهرمانی را از ما گرفتند و همه این مساله را خوب می‌دانند. امیدوارم که برای بازی فردا، داوری که ۱۰ سال قضاوت دارد و شنیدم که در این فصل برای ما و پرسپولیس قضاوت نکرده ریلکس باشد و احساس فشار نداشته باشد و از بازی لذت ببرد. به بازیکنانم گفتم که در بازی فردا به داور کمک کنند اما مسائلی را که امسال اتفاق افتاد فراموش نخواهم کرد.

خبرنگاری در خصوص شادی جنجالی بیرانوند بعد از بازی لیگ از ساپینتو پرسید که وی پاسخ داد: به دروازه‌بان آنها احترام می‌گذارم ولی ما، بازیکنان و هوادارانمان کاری را که او بعد از بازی قبل انجام داد فراموش نمی‌کنیم. ما باید به هم احترام بگذاریم، چه ببریم و چه ببازیم. این تحریک کردن‌ها خوب نیست. من او را دوست دارم و رابطه خوبی با بیرانوند دارم اما کارهایش را یادم نمی‌رود و امیدوارم تماشاگرانمان هم یادشان نرود!

وی تاکید کرد: ترجیح می‌دهم به همه احترام بگذارم. بازیکنان من دعا می‌کردند که دوباره با پرسپولیس بازی کنیم و همه ما فقط می‌خواستیم یک بار دیگر با پرسپولیس بازی کنیم و قبل از دیدار با هوادار، ما منتظر بودیم که  به مصاف این تیم برویم. خود شما می‌توانید بقیه‌اش را تصور کنید.

ساپینتو در خصوص احتمال بازی با پرسپولیس در سوپرجام نیز گفت: قدم به قدم برای ما مهم است و فعلا باید بازی فردا را ببریم تا ببینیم در آینده چه می‌شود. برای من همیشه بردن جام مهم‌ است. این یک بازی است و همه به هم احترام می‌گذاریم و همه برای پیروزی می‌جنگند اما این جنگ نیست. ما باید با احساس بازی کنیم اما خودمان را کنترل کنیم. هدف من در زندگی بردن است و بردن برای من همه چیز محسوب می شود.

سرمربی استقلال در خصوص آینده کاری اش در این تیم تنها به این جمله بسنده کرد که فقط در مورد بازی فردا صحبت می کنم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا مربیان پرتغالی از تیم و هواداران حمایت می کنند گفت: این فرهنگ ما است و آن را یاد گرفتیم که هیچ چیزی را رها نکنیم. بعضی موقع‌ها نمی‌گذارند کارتان را انجام دهید و اخراجتان می‌کنند اما ما می‌خواهیم بمانیم. تیم من، من را کمک کرد و من هم از بازیکنانم حمایت می‌کنم و اگر این تیم را رها می کردم و بچه ها را تنها می گذاشتم همه چیز۱۰ برابر بدتر می‌شود. اگر این شرایط اتفاق می افتاد در لیگ دهم می‌شدیم و به فینال جام حذفی نمی‌رسیدیم. ما به ظرفیت‌های خودمان باور داریم و برای خانواده خود بازی می‌کنیم. ما هیچوقت تسلیم نمی‌شویم.

ساپینتو در خصوص اینکه ایا فردا مطهری در خط حمله استقلال بازی می کند یا خیر گفت:  طبیعتا من الان کاری که می‌خواهیم انجام دهیم را نمی‌گویم. آیا بعد از بازی قبل از من پرسیدید که چرا ارسلان را در ترکیب نگذاشتم؟ شما از من نپرسیدید. بعد از بازی خیلی راحت می‌شود صحبت کرد اما در بازی قبلی، نه فقط ارسلان مطهری بلکه برخی بازیکنان دیگر بودند که ۱۰۰ درصد آماده نبودند اما هیچ‌کس نپرسید چرا ارسلان بازی نکرد. الان نمی‌توانید این سوال را از من بپرسید اما بعد از بازی می‌توانید. ارسلان از ابتدا در بازی قبلی بازی نکرد زیرا آماده نبود اما با هم تصمیم گرفتیم که در نیمه دوم بازی کند. من همه چیز را نباید توضیح بدهم. ما به این نباختیم که مطهری در بازی قبل  فیکس نبود زیرا بازی قبل از آن را بدون او برده بودیم.

سرمربی تیم استقلال درخصوص شرایط  بازیکنانی چون یامگا، عارف غلامی و ابوالفضل جلالی گفت: ما سعی می‌کنیم که تست نهایی را  تا فردا از آن‌ها داشته باشیم و ببینیم که می‌توانند بازی کنند یا خیر. البته جلالی مصدوم نیست.

وی در خصوص اینکه گل محمدی به بیرانوند روحیه داده که در ضربات پنالتی این دروزاه بان را دارند گفت: تما بازیکنان تیم من و برای مسابقه فردا آماده هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر