دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
افزایش تعداد پرواز‌ها هم نتوانست قیمت‌ها را بشکند؛

گرانی بلیت پرواز عتبات ادامه دارد

گرانی بلیت پرواز عتبات ادامه دارد
گرانی بلیت پرواز عتبات همچنان ادامه دارد و با وجود اینکه تعداد پرواز‌های عراق بیشتر شده است، اما هنوز قیمت بلیت این پرواز‌ها شکسته نشده تا هزینه نهایی سفر هوایی هم‌کاهش یابد.
کد خبر : 850055

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری علم و فناوری آنا، بلیت پرواز عتبات در ماه‌های اخیر نوسان داشته و با تغییراتی همراه بوده است و این نوسان به حدی است که در برخی از ایام به ویژه ایام مناسبتی با افزایش قیمت روبروست که البته به گفته مسوولان سازمان هواپیمایی کشوری، با افزایش تقاضا برای سفر‌های هوایی به ویژه در خطوط بین‌المللی، هزینه بلیت پرواز‌ها هم افزایش خواهد یافت.

اما با گرانی بلیت پرواز، سفر‌های هوایی عتبات همچنان طرفداران خود را دارد و بسیاری از افرادی که به صورت انفرادی عازم عتبات می‌شوند، از طریق پرواز به عراق سفر می‌کنند. البته که مسئولان وزارت راه و‌شهرسازی برای ساماندهی سفر‌های عتبات به صورت هوایی جلساتی داشتند و‌مسئولان سازمان حج و زیارت مطالبی را عنوان کردند تا هزینه سفر‌های هوایی چندان افزایش پیدا نکند.

یکی از اقدامات و برنامه‌ها، چارتر کردن پرواز توسط سازمان حج و زیارت بود که تاکنون این اقدام‌صورت نگرفته است و زائران ایرانی در برخی اوقات با مشکلاتی برای سفر هوایی مواجه می‌شوند.

با این حال، تعداد پرواز‌های عراق زیاد شده است و در روز‌های اخیر بسیاری از طریق پرواز عازم عراق می‌شوند. انتظارمی‌رفت که با افزایش تعداد پروازها، هزینه بلیت کم شود که این اتفاق نیفتاد همچنان هزینه بلیت پرواز عتبات بالاست و بیش از نیمی از هزینه سفر هوایی عتبات با سازمان حج و زیارت، به پرواز تعلق دارد.

برخی از مسئولان سازمان حج و زیارت مدعی هستند که پرواز‌های عتبات اگر ساماندهی شده و توسط دلال‌ها و‌ واسطه‌ها چارتر نشود، امکان کاهش هزینه سفر هوایی عتبات هم وجود دارد.

با این وجود، اکنون هزینه سفر هوایی عتبات بیش از ۲ برابر هزینه سفر زمینی است و به دلیل گرانی این سفر، متقاضیان سفر هوایی هم محدودتر هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر