دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 خرداد 1402 - 20:49
ماندن صالحی بستگی به گزارش پزشک و عملکرد خودش دارد

عطایی: هر کسی را آماده‌تر باشد، انتخاب می‌کنم/ بازیکنان فشار زیادی تحمل می‌کنند

عطایی: هر کسی را آماده‌تر باشد، انتخاب می‌کنم  بازیکنان فشار زیادی تحمل می‌کنند
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: اگر به آخرین جلسه تمرین ما دقت کرده باشید، علی حاجی‌پور حتی امین اسماعیل نژاد را هم برای قرار گرفتن در ترکیب تهدید می‌کند، من از توانایی بازیکنان استفاده می‌کنم نه اسم‌ها.
کد خبر : 850033

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی در مورد شرایط آمادگی ملی‌پوشان گفت: ۴۵ روزی است که تمرینات را شروع کرده‌ایم و تیم در وضعیت قابل قبولی است. سعی می‌کنیم تا مسابقات به اوج آمادگی برسیم. بچه‌ها فشار زیادی تحمل می‌کنند. البته دوست داشتیم قبل از لیگ ملت‌ها بازی تدارکاتی بیشتری داشته باشیم، اما در نهایت دو بازی با ترکیه داشتیم و قبل از هفته اول هم با فرانسه بازی می‌کنیم.

وی افزود: سعی می‌کنیم با آمادگی وارد مسابقات شویم. تیم‌های ایرانی معمولا در تمام دوره‌های لیگ ملت‌ها شروع خوبی نداشته‌اند، اما سعی می‌کنیم شروع خوبی داشته باشیم. البته بازی اول با ژاپن بسیار سخت است. ژاپن تنها تیم مسابقات است که با ۹ بازی تدارکاتی وارد مسابقات می‌شود. فکر می‌کنم بازی سختی است، اما سه مسابقه دیگر در هفته اول داریم و سعی می‌کنیم شرایط خوبی داشته باشیم.

عطایی در مورد وضعیت مصدومان تیم قبل از لیگ ملت‌ها گفت: پزشک تیم با مصدومان کار می‌کند. در هفته اول تمرینات دو مصدوم داشتیم که از تیم جدا شدند. میثم هم هنوز به وضعیت ایده‌آل خودش نرسیده و مقداری درد دارد که باعث می‌شود کیفیت خودش را نداشته باشد. باید نتیجه نهایی را از پزشک بگیریم و تصمیم‌گیری کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا میثم صالحی آخرین خط‌خورده تیم خواهد بود، گفت: به گزارش پزشک تیم و عملکرد میثم در تمرینات بستگی دارد.

سرمربی تیم ملی در مورد استفاده از علی حاجی پور در تیم ملی و ضعف دریافت تیم در نبود میلاد عبادی‌پور گفت: اگر به آخرین جلسه تمرین ما دقت کرده باشید، علی حاجی‌پور حتی امین اسماعیل نژاد را هم برای قرار گرفتن در ترکیب تهدید می‌کند. من از توانایی بازیکنان استفاده می‌کنم نه اسم‌ها. هر کسی آماده‌تر باشد انتخاب می‌شود. علی حاجی پور وضعیت ایده‌آلی داشت و به شدت امین را تهدید می‌کند. ۶ نفر در اردو هستند که قطعا پنج نفر گزینش می‌شوند و سعی می‌کنیم بر اساس نیاز‌های تیم انتخاب کنیم.

وی در مورد فاصله کم بازی‌های آسیایی و انتخابی المپیک گفت: بازی‌های آسیایی برای وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مهم است. ما در لیگ ملت‌ها هم این شرایط را تمرین و هر هفت روز قاره عوض می‌کنیم. قبلا هم چنین بوده و ما در سال ۲۰۱۴ از قهرمانی جهان مستقیم به بازی آسیای رفتیم. این اتفاق در والبیال وجود دارد.

عطایی در مورد حضور مجدد معنوی‌نژاد در تیم ملی بعد از اینکه برای جام باشگاه‌های آسیا از ترکیب تیم کنار رفت، گقت: معنوی‌نژاد خط نخورد بلکه از اردو جدا شد. ۳۰ اسم برای مسابقات رد کردیم و گفتیم هر زمان به هر بازیکنی نیاز داشته باشیم، به تیم می‌آیند. هر زمان هم به معنوی‌نژاد نیاز داشته باشیم، استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر