دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 خرداد 1402 - 17:22
تکواندو قهرمانی جهان

۳ ملی‌پوش ایران رقبای روز دوم خود را شناختند

۳ ملی‌پوش ایران رقبای روز دوم خود را شناختند
پس از قرعه‌کشی انجام شده، سه ملی‌پوش تکواندو کشورمان در رقابت‌های جهانی باکو حریفان خود را شناختند.
کد خبر : 850016

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، بیست و ششمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان از دوشنبه هشتم خرداد ماه در سالن ۲۵۰۰۰ نفری «کریستال» شهر باکو به میزبانی کشور جمهوری آذربایجان تا ۱۴ خرداد ماه با حضور ۹۴۹ تکواندوکار در ۱۶ وزن (۸ وزن بانوان + ۸ وزن آقایان) برگزار شده و تا روز ۱۴ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

در روز دوم مسابقات در اوزان ۶۷- و ۷۳- کیلوگرم بانوان و ۵۸- کیلوگرم آقایان پیگیری می‌شود که «زینب اسماعیلی و زهرا پوراسماعیل» و «علیرضا حسین‌پور» نمایندگان تیم ملی تکواندو ایران در روز دوم پیکار‌ها خواهند بود.

بر اساس قرعه‌کشی انجام شده در وزن ۶۷- کیلوگرم ۴۸ تکواندوکار حاضر هستند، ابتدا زینب اسماعیلی «سوبیر جونووا» از ازبکستان رو به رو شود و در صورت برتری حریف «میلنا تیتونلی» حریف عنوان‌دار از کشور برزیل خواهد شد. در سمت جدول اسماعیلی «آیا شهاتا» از مصر و «فریدا عزیزوا» تکواندوکار صاحب عنوان از کشور میزبان دیده می‌شود.

در وزن ۷۳- کیلوگرم، زهرا پوراسماعیل با حضور ۳۳ تکواندوکاردر وزن خود ابتدا «سیمراگلیا» از ایتالیا را پیش‌رو دارد و در صورت برتری با برنده دیدار مونته نگرو و کره جنوبی دیدار می‌کند. دابین لی از کره جنوبی یکی از پر افتخارترین تکواندوکاران سنگین وزن جهان به حساب می‌آید. در سمت جدول پوراسماعیل «نادیکا بوزانیچ» از صربستان حضور دارد.

در وزن ۵۸- کیلوگرم ۷۱ تکواندوکار ثبت‌نام کرده‌اند، علیرضا حسین‌پور «وینسنته پیزارو» از شیلی را پیش‌رو دارد. از طرفی اگر حسین‌پور برنده شود باید به دیدار برنده نماینده پناهندگان و کامرون و یا ایتالیا دیدار می‌کند. «ویتو دلاکویلا» از ایتالیا دارنده مدال طلای المپیک توکیو ۲۰۲۰ و قهرمانی جهان ۲۰۲۲ مکزیک است.

انتهای پیام/

ارسال نظر