دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
آنا گزارش می دهد؛

نوسان قیمت در بازار ماهی

نوسان قیمت در بازار ماهی
در حالی بازار ماهی با نوسان قیمت ها مواجه شده است که پیش از این مردم در پی گرانی گوشت و مرغ به مصرف این محصول پروتئینی روی آورده اند.
کد خبر : 849753

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، در حالی بازار ماهی با نوسان قیمت ها مواجه شده است که پیش از این مردم در پی گرانی گوشت قرمز و مرغ به مصرف این محصول پروتئینی روی آورده اند. 

افزایش قیمت گوشت سفید و قرمز باعث شده مردم به سمت جایگزین این اقلام غذایی بروند. حالا یکی از اصلی ترین مواد غذایی که حذف تدریجی را تجربه می کند، باز هم در مسیر افزایش قیمت قرارگرفته است.  

هرچند طبق سنوات گذشته با گرم شدن هوا مصرف آبزیان کمتر می شود، اما بر خلاف این انتظاربازاراین محصولات در بین مردم هر روز بیشتر می شود. دلیل اصلی افزایش تقاضا در این بازاربه قیمت مناسب تر نسبت به سایر مواد پروتئینی مانند گوشت گوسفند و گوساله و مرغ بر می گردد. 

گزارش میدانی خبرنگارآنا از رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت انواع ماهی پرورشی و دریایی در چند هفته گذشته حکایت دارد.

قیمت ماهی در هفته های اخیردر بازار مصرف دستخوش تغییرات زیادی شده است. البته فاصله نرخ برخی از انواع ماهی و آبزیان در بازار میوه وتره بارنسبت به واحدهای صنفی سطح شهر زیاد شده است هرچند تنوع این محصولات در واحدهای صنفی سطح شهر خیلی بیشتر از میادین تره بار می باشد.

از قیمت ماهی دربازار چه خبر؟

درادامه این گزارش، نرخ ماهی در میادین میوه و تره بار به شرح زیر است: فیله ماهی بدون استخوان ۷۵۰ گرمی سی بس ۴۶۳ هزار تومان قیمت دارد.  ماهی تن هوور ۱ کیلوگرمی تازه و صید بندرعباس ۲۸۰ هزار تومان است.

همچنین ماهی سالمون دودی ۲۰۰ گرمی سوشی ۶۴۸ هزار تومان فروخته می‌شود. ​

ماهی شوریده ۳۰۰ هزار تومان،  ماهی سفید دودی ۲۴۵ تومان، ماهی سفید دودی کیان ماهی خزر ۴۷۵ هزار تومان همچنین استیک ماهی شیر ماهی خان ۲ کیلوگرمی ۷۹۲ هزار تومان قیمت دارد.

ماهی قزل آلا ۳۰۹.۹۰۰، ماهی شیر ۴۰۵ تومان، ماهی حلوا سفید ۹۹۰ و ماهی تیلا پیا ۳۹۴.۴۲۵ تومان  قیمت دارد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر