دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

هشدار احتمال ورود حمله ملخ صحرایی به کشور

هشدار احتمال ورود حمله ملخ صحرایی به کشور
مدیرکل مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به بارش‌های بالاتر از نرمال در عربستان و شرق آفریقا، احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد.
کد خبر : 849746

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، سعید معین از احتمال حمله ملخ صحرایی خبر داد و گفت: با توجه به بارش‌های مناسب و بالاتر از نرمال در جنوب و مرکز عربستان و همچنین شرق آفریقا در ۲ ماه گذشته احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد.

به گفته او، با وجود آنکه در جنوب عربستان و بخش‌هایی از یمن، پوره‌ها بالدار شدند، از این رو با استمرار این روند جمعیت ملخ‌ها از جنوب شبه جزیره عربستان به سمت شمال شبه جزیره حرکت می‌کنند.

معین ادامه داد: اکنون در استان‌های جنوبی ردیابی و پایش علیه ملخ صحرایی در حال انجام است و همواره سموم و آفت کش مورد نیاز برای مبارزه علیه ملخ صحرایی تامین و تدارک دیده شده است.

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات درباره آخرین وضعیت مبارزه علیه ملخ بومی گفت: در اکثر مناطق شمالی کشور، مبارزه علیه ملخ بومی در حال انجام است و سطح مبارزه همانند سال گذشته به ۶۰ هزار هکتار رسیده است.

او گفت: اکنون مبارزه علیه ملخ‌های بومی در مناطق سردسیر استان‌های کردستان، آذربایجان غربی و بخشی از آذربایجان شرقی و اردبیل به تازگی‌شروع شده و پیش بینی می‌شود که سطح مبارزه علیه ملخ‌های بومی در کل کشور به ۲۰۰ هزارهکتار برسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر