دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
همزمان با دهه کرامت؛

عطر حرم رضوی در خبرگزاری آنا پیچید + عکس

عطر حرم رضوی در خبرگزاری آنا پیچید + عکس
در آستانه میلاد خجسته هشتمین اختر تابناک سپهر امامت حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، جمعی از خادم‌یاران رضوی از دفتر خبرگزاری آنا بازدید کردند.
کد خبر : 849526

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، همزمان با دهه کرامت و در آستانه میلاد با سعادت حضرت امام رضا(ع) جمعی از خادم‌یاران کانون خدمت رضوی منطقه یازده تهران پیش از ظهر امروز به دفتر خبرگزاری آنا آمدند.

در این دیدار صمیمی که در قالب طرح «زیر سایه خورشید» انجام شد، پرچم متبرک حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در جمع خبرنگاران و کارکنان این خبرگزاری گردانده شد. در ادامه و در فضایی معنوی ذاکران اهل بیت (ع) به ذکر مناقب و مدیحه‌سرایی پرداختند.

در حاشیه این بازدید، علیرضا اسماعیلی مسئول معاونت‌های کانونی خدمت رضوی منطقه یازده در گفت‌وگو با خبرنگار آنا عنوان کرد: خوشبختانه چند سالی است که با تدبیر مدیران آستان قدس رضوی، توفیق خدمت به ارادتمندان امام رضا (ع) از محدوده مشهد مقدس و حرم نورانی آن حضرت به سراسر کشور گسترش پیدا کرده است.

وی اظهار کرد: اکنون در شهرستان‌های مختلف و مناطق ۲۲ گانه تهران کانون‌های خدمت رضوی راه اندازی شده است که در سراسر سال به انجام کار‌های عام المنفعه می‌پردازند. آیین پرچم‌گردانی که در دهه کرامت انجام می‌شود تنها یکی از این اقدامات است که البته با استقبال فراوان مردم مواجه شده و ما خادم‌یاران را در ادمه این مسیر دلگرم کرده است.

عطر حرم امام رضا (ع) در خبرگزاری آنا پیچید +عکس

** خدمات ویژه خادم‌یاران رضوی

اسماعیلی گفت: ما در سطح کانون خدماتی مثل میز مشاوره حقوقی، خانوادگی و ویزیت پزشکی به صورت رایگان توسط خادم یاران متخصص در هر رشته، کارآفرینی و امداد به نیازمندان را پیگیری می‌کنیم. همچنین در صورت لزوم افرادی که نیاز به مراقبت‌های پزشکی بیشتر دارند را به درمانگاه و بیمارستان‌های تحت پوشش معرفی می‌کنیم. ضمن این که در این کانون‌ها، با حمایت آستان قدس رضوی هماهنگی‌های لازم برای سفر زائر اولی‌هایی که به دلایل مختلف امکان و شرایط سفر به مشهد مقدس را ندارند نیز فراهم می‌شود.

این خام یار رضوی عنوان کرد: این خدمات در ۱۰ مسجد منطقه یازده به صورت مستمر ادامه دارد و ما نیز خوشحالیم که سهم کوچکی در نوکری امام رضا (ع) و ارادتمندان آن حضرت داریم.

وی افزود: هدف آیین پرچم گردانی این است که افرادی که امکان سفر به مشهد مقدس و زیارت حرم امام رضا (ع) ار ندارند برای دقایقی هم که شده خودشان را در آن آستان مقدس ببینند و دل‌هایشان وصل شود. در این مدت صحنه‌های تأثیرگذار فراوانی را شاهد بوده ایم که یکی از آن‌ها همین دوسه روز پیش و در یکی ازفرهنگسرا‌های تهران رقم خورد. زمانی که صلوات خاصه را می‌خواندیم، دو دختربچه به پهنای صورت اشک می‌ریختند که من یکی از خادم‌یاران خواستم بسته تبرکی به آن‌ها بدهد. زمانی که این بسته متبرک به آن‌ها داده شد، گریه شوق آن‌ها بیشتر شد و ما و همه حاضران را به شدت تحت تأثیر قرارداد.

وی افزود: اولویت ما حضور در جمع خانواده شهدا، مساجد، امامزاده‌ها، بیمارستان ها، خانه‌های سالمندان، پادگان‌ها و هیئت‌ها مذهبی کوچک است. امروز هم برای ما این اولین تجربه بود که به دفتر خبرگزاری آنا آمدیم، که امیدواریم ادامه پیدا کند، چراکه معتقدم رسانه‌ها در خط مقدم ترویج معارف رضوی هستند؛ این قبیل کار‌ها می‌تواند انگیزه این عزیزان را دو چندان کند.

عطر حرم امام رضا (ع) در خبرگزاری آنا پیچید +عکس

** دل‌هایی که به بهانه پرچم متبرک به حرم پیوند می‌خورند

مصطفی احمدپور یکی دیگر از خادم‌یاران رضوی نیز با ذکر خاطره‌ای از توفیق زیارت امام رضا (ع) برای یک زائراولی که مقدمه‌ای برای تحول آن شخص شد افزود: این پرچم متبرک ارزش معنوی زیادی دارد، اما فراتر از آن، بهانه‌ای است که در این روزگار وانفسا برای لحظاتی هم که شده دل‌ها را به ضریح حضرت علی بن موسی الرضا (ع) وصل کند. چند روز پیش در یکی از دیدارهایمان خانمی که شاید حجاب درست و منطبق با معیار هم نداشت، سرش را روی پرچم گذاشته بود و زمزمه می‌کرد که «آقا من خیلی از راه دور شده‌ام، کمکم کنید!»؛ این‌ها نشان می‌دهد که گستره لطف وکرم اهل بیت (ع) بسیار وسیع‌تر آز آن چیزی است که ما درک می‌کنیم.

وی افزود: امروز صبح و پیش از آمدن به اینجا در صبحگاه دانشگاه افسری امام علی (ع) بودیم. نزدیک به ۳ هزار نفر اعم از از امرا و فرماندهان ارتش، افسران، دانشجویان و سربازان این مرکز با احترام و علاقه در این مراسم حضور داشتند. یکی از این جوانان که دانشجو یا سرباز بود، در زمان عبور از جلوی پرچم متبرک، پاسپورتش را به پرچم متبرک کرد و با لحنی تضرع‌آمیز گفت: آقا جان! سفر کربلا را نصیبم کن که خیلی دلتنگ هستم.

احمدپورعنوان کرد: این‌ها ظرفیت‌هایی است که باید در رسانه به آن اشاره کنیم تا این تبلیغات غلط که بر طبل دور شدن مردم و جامعه از آموزه‌های دینی و اهل بیت (ع) می‌کوبد خنثی شود.

لازم به یادآوری است که گزارش تصویری این بازدید و گفتگو از اینــجـا قابل مشاهده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته