دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 خرداد 1402 - 09:29
کارشناس امور سیاسی تأکید کرد؛

نقش نهادهای فرهنگی در اجرای فرایض امر به معروف و نهی از منکر

نقش نهادهای فرهنگی در اجرای فرایض امر به معروف و نهی از منکر
کارشناس امور سیاسی و دفاعی بر ضرورت و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد و گفت: نهادهای فرهنگی باید در این عرصه نقش مهمی ایفا کنند.
کد خبر : 849361

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، جلسه بصیرت افزایی با شرکت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند و حضور خانواده گرانقدرشهید علیرضا حسینی و سخنرانی رحیم لیالی برگزار شد.

لیالی در این مراسم با قرائت آیات مبارکه ۳۸ تا ۴۱ سوره مبارکه حج که استراتژی اسلام یعنی دفاع از مومنین و مسلمانان را در برابر جبهه کفر بیان می‌‌کند به بازگویی خاطرات دفاع مقدس به ویژه حماسه باشکوه آزادسازی خرمشهر پرداخت.

وی گفت: صدام بعثی با حمله وحشیانه به میهن اسلامی مان که باعث شهادت بسیاری از هموطنان شد و به خیال خام خود می‌خواست دوروزه تمام ایران اسلامی را فتح کند به طوری که در یک مراسم هنگام ورود خبرنگاران به نماز ظهر مشغول شد و وقتی تمام شد اظهار کرد که نماز عصر را در تهران خواهم خواند، ولی با مقاومت جانانه فرزندان غیور میهن مان مواجه شد طوری که ۸ سال طول کشید و حتی یک وجب از این آب و خاک را نتوانست از ما بگیرد و ذلیلانه عقب نشینی کرد.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه مقام معظم رهبری سوم خرداد ۱۳۹۵ فرمودند: خرمشهرها در پیش داریم به تشریح اهمیت این تاکید مقام معظم رهبری پرداخت و افزود: این خرمشهر‌هایی که در پیش رو داریم به مراتب مهم‌تر و حساس‌تر است.

وی با تاکید بر اهمیت دو مولفه مهم قدرت یعنی هسته‌ای و موشکی گفت: بر خلاف نظر برخی منتقدان باید در این دو زمینه قوی باشیم تا بنا به آیه شریفه قرآن کریم که می‌فرماید: (و اعدوا لهم مااستطعتم من قوه ...) رعب و ترس در دل دشمنان بیفتد و فکر حمله را در خیال خام خود نداشته باشند.

این کارشناس امور سیاسی و دفاعی با اشاره به خیانت‌ها و خباثت‌های برخی ملی مذهبی‌ها مانند صادق قطب زاده افزود: امام راحل بر اساس نگاه ویژه و همه جانبه‌ای که داشتند و با بصیرت انقلابی و نه بازی سیاسی عمل می‌‌کردند و ما این واقعیت را به بهترین نحو در قامت سبز مقام معظم رهبری نیز به عینه مشاهده می‌کنیم.

وی به رشادت‌های رزمندگان اسلام مانند شهیدان سرافراز صیاد شیرازی، احمد کاظمی و... اشاره کرد و گفت: این رزمندگان با مدیریت انقلابی و اتحاد و همدلی توانستند درجبهه‌های حق علیه باطل حماسه آفرینی کنند بر خلاف ضد انقلاب که می‌خواستند با تبلیغات بین ارتش و سپاه اختلاف بیندازند، نقشه شوم دشمن را نقش بر آب کردند.

لیالی با اشاره به آیه شریفه ۴۱ سوره مبارکه حج (الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاةَ وَآتَوُا الزَّکاةَ وَأَمَروا بِالمَعروفِ وَنَهَوا عَنِ المُنکَرِ وَلِلَّهِ عاقِبَةُ الأُمورِ) گفت: چهار عامل و مولفه مهم از قبیل اقامه نماز، زکات دادن، امر به معروف و نهی از منکر در این آیات شریفه نقش مهم در حکومت الهی دارد که باید به پا داشته شوند.

کارشناس امور سیاسی و دفاعی ضرورت و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شد و افزود: مراکز فرهنگی باید در این عرصه نقش مهمی ایفا کنند. نخستین ثمره و خصوصیت جریان انقلابی این است که به مصداق آیه شریفه (ولینصرن الله من ینصره ...) دست خدا به یاری آن‌ها می‌آید.

لیالی، رئیس جمهور را جهادگر و خدمتگزار توصیف کرد و گفت: ایشان خدمت به مردم را عبادت می‌داند. دولت انقلابی رئیسی منطبق بر گفتمان و ادبیات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است و این ادبیات را هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین الملل بیان می‌‌کند.

وی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران چند نوع حکومت مانند جمهوری، جمهوری دموکراتیک، جمهوری دموکراتیک خلق و... مطرح شد که امام (ره) با بینش سیاسی عمیقی که داشتند فقط گفتند جمهوری اسلامی و حتی برخی متدینین حکومت اسلامی را پیشنهاد داده بودند که امام قبول نکردند.

در ابتدای این مراسم سیدحسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاداسلامی خراسان جنوبی گفت: شهید بزرگوار علیرضا حسینی در کنار سایر شهدای گرانقدر گمنام مایه خیر و برکت دانشگاه آزاداسلامی بیرجند است و حضور مادر و خانواده گرامی این شهید بزرگوار همیشه حال و هوای معنوی خاصی در جمع دانشگاهیان این واحد دانشگاهی ایجاد می‌‌کند.

هاشمی به بیان ابعاد و اهمیت آزادی خرمشهر پرداخت و گفت: آزادی خرمشهر یکی از رویداد‌های بسیار افتخارآمیز میهن اسلامی مان و نماد خودباوری و اتحاد ملی و ولایتمداری است و شایسته است که دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تربیتی مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان پرتوان اسلام در سال‌های پرافتخار دفاع مقدس را برای آحاد جامعه به ویژه برای نسل جوان و دانشجو که آن سال‌ها را درک نکرده اند تبیین کنند.

به گزارش آنا در پایان جلسه شرکت کنندگان به همراه خانواده شهید علیرضا حسینی بر مزار شهدای گمنام دانشگاه حضور یافته و با عطرافشانی و قرائت فاتحه ادای احترام کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته