دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 خرداد 1402 - 09:48
امیدوارم بهترین داوری را ببینیم تا بهانه‌ای برای شکست نباشد

فنونی‌زاده: استقلال در فینال دردسر بزرگی دارد/ مدافعان پرسپولیس در دربی باید هوشیار باشند

فنونی‌زاده: استقلال در فینال دردسر بزرگی دارد  مدافعان پرسپولیس در دربی باید هوشیار باشند
پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: امیدوارم بهترین داوری را ببینیم و پرسپولیس در روزی برنده شود که بهانه‌ای برای شکست وجود نداشته باشد.
کد خبر : 849343

مرتضی فنونی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در مورد برتری پرسپولیس برابر هوادار و صعود به فینال جام حذفی اظهار داشت: پیش از شروع بازی هم مشخص بود پرسپولیس برنده می‌شود. حیف که هواداران نبودند چون دقیقه ۹ از حریف دو گل جلو افتادیم و با حمایت آنها اختلاف خیلی بیشتر می‌شد. انگیزه‌های لازم را بازیکنان نداشتند تا پیروزی پرگلی را داشته باشند و البته ۸ بازیکن تیم از بازی‌های قبل یک اخطاره بودند و اگر اخطار دوم را می‌گرفتند فینال و دربی با استقلال را از دست می دادند. برای همین تیم دست به عصا بازی می‌کرد و هوادار موقعیت‌های گلزنی خوبی را به دست آورد. یکی از دلایلی که چهار مرتبه بازیکنان هوادار با بیرانوند تک به تک شدند همین موضوع بود ولی باید در دربی با ساختار دفاعی عالی بازی کرد.

**گل سوم پرسپولیس آب سردی بر پیکر هوادار بود

وی ادامه داد: داور دو پنالتی برای هوادار گرفت که به نظرم اشتباه کرد. کارشناسان داوری که معتقد بودند هر دو پنالتی به اشتباه برای هوادار اعلام شد و نظر آنها نسبت به ما اهمیت دارد. به هر حال که گل سوم آب سردی بر پیکر هوادار که امیدوار شده بود نتجه را به تساوی می‌کشاند بود. کار خوبی که گل‌محمدی کرد تعویض بازیکنانی بود که در معرض گرفتن اخطار دوم و محرومیت بودند. دست بازیکنان پرسپولیس درد نکند که به فینال جام حذفی رسیدند. حالا باید خود را آماده کنند تا برابر استقلال بازی کنند. تیمی که الحق و الانصاف کیفیت خوبی دارد و از خط حمله خطرناکی بهره می‌برد. ولی دردسر بزرگ استقلال عبور از بهترین خط دفاعی لیگ برتر است که دیدید چند هفته پیش نتوانستند از آن عبور کنند و با شکست در آن دربی، از دایره قهرمانی دور شدند و حتی با صنعت نفت هم مساوی کردند که کلاً شانس‌شان برای قهرمانی از بین رفت.

**پرسپولیس سرشار از قهرمانی لیگ است

پیشکسوت تیم پرسپولیس یادآور شد: درست است که در سال‌های اخیر استقلال دو بار در بازی‌های نیمه‌نهایی جام حذفی موفق شده پرسپولیس را شکست دهد ولی دو بار در سالیان قبل دو تیم به فینال جام حذفی رسیدند که هر دو بار را پرسپولیس برده و کلاً در خون پرسپولیس بردن بازی های مهم‌تر است. بنابراین این بار هم شانس بیشتر با پرسپولیس است چون در سال جدید همه بازی‌ها را برده و فقط مانده استقلال که با شکست این تیم خوب، کل بازی‌های این فصل در سال نو را برده‌ایم و رکورد قشنگی خواهیم زد. استقلال خیلی آماده است ولی پرسپولیس سرشار از قهرمانی لیگ است و آن قدر شرایط روحی تیم خوب شده که احتمال برنده شدنش بیشتر است. فراموش نکنید استقلال استرس بیشتری دارد چون جامی نگرفته و پرسپولیس که یک جام را به ویترین اضافه کرده با خیال راحت‌تری بازی می‌کند و آرامش بیشتر مزید بر علت می‌شود تا یک بار دیگر استقلال شکست بخورد.

**استقلال مهاجمان زهرداری دارد

فنونی‌زاده  خاطرنشان کرد: استقلال در فاز تهاجمی بهترین تیم لیگ شد ولی پرسپولیس در فاز تدافعی بهترین شد. باید مدافعان پرسپولیس خیلی هوشیار بازی کنند و موقعیت به مهاجمان استقلال ندهند چون قائدی، محبی یا مطهری موقعیت خوب گیر بیاورند به پرسپولیس رحم نمی‌کنند. خوشبختانه یحیی گل‌محمدی مدافع تیم ملی بوده و خیلی عالی بلد است راه‌های حمله استقلال را ببندد. مهاجمان زهردار استقلال در مصاف با خط دفاعی و گلر آماده پرسپولیس نباید آزاد باشند و باید آن‌قدر مراقب آنها بود که نتوانند کاری کنند. از طرفی دیگر امیدوارم بهترین داوری را ببینیم و پرسپولیس در روزی برنده شود که بهانه‌ای برای شکست وجود نداشته باشد تا قهرمانی با شایستگی باشد. اگر این اتفاق افتاد و قرار بر انجام بازی سوپرجام شد بازی نمادین برگزار شود و پرسپولیس با بازیکنان امیدش برابر استقلال قرار بگیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر