دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
06 ارديبهشت 1402 - 12:59
القاصی مطرح کرد؛

دیدار بیش از ۳ هزار نفر با مسئولان قضایی دادگستری تهران

دیدار بیش از ۳ هزار نفر با مسئولان قضایی دادگستری تهران
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در ماه رمضان ۳۲۰ نفر از مسئولان قضایی دادگستری استان تهران در میزهای خدمت در محل مساجد با بیش از ۳۷۰۰ نفر از مردم دیدار داشته اند.
کد خبر : 843733

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا،  علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به تأکیدات ریاست معزز قوه قضائیه مبنی بر بهره مندی مسئولان قضائی از فرصت ماه مبارک رمضان الکریم و حضور اقشار مختلف مردم درمساجد و میعادگاه‌های نماز جمعه گفت: در سطح استان تهران ۱۵۴ میز خدمت در ماه مبارک رمضان برپا شد که بیش از ۳۲۰ نفر از معاونین قضائی و رؤسای دادگستری و دادستان‌های شهرستان‌های استان تهران ضمن مشارکت و حضور در این اقدام به مسائل و مشکلات حقوقی و قضائی مردم پاسخ گفتند.

وی با اشاره به اینکه اقدام ابتکاری ریاست معزز قوه قضائیه که با تجربه موفق از سال گذشته در سال جاری نیز صورت گرفته است گفت: برنامه‌های ملاقات خارج از دستگاه قضائی، فراهم سازی فرصتی مضاعف، برای دسترسی بدون مانع و واسطه اقشار مختلف مردم به مسئولان قضائی است.

القاصی برگزاری ملاقات‌های مردمی را از دو منظر تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به مراجعان و همچنین ارزیابی و نظارت برنحوه انجام وظایف و اقدامات کارکنان، قابل توجه دانست و گفت: «ارتباط با متن مردم و حضور در میان آنان» از جمله مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که وظیفه و مسئولیت مدیران دستگاه قضائی را در حضور در اینگونه برنامه‌ها، بیش از پیش سنگین می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در برنامه ملاقات‌های مردمی و برپایی میز خدمت در ماه مبارک رمضان، مسئولان قضائی استان تهران با بیش از ۳۷۰۰ نفر از مردم و مراجعان دیدار داشته‌اند و ضمن استماع مشکلات حقوقی و قضائی آن‌ها با بررسی درخواست‌ها، دستورات مقتضی را در چارچوب قانون و برای رفع مشکلات آنان صادر کرده‌اند.

وی گفت: ملاقات چهره به چهره با مردم خصوصاً در محیط‌های معنوی و توأم با آرامش در مساجد و بقاع متبرکه، عمل به این مضمون سخن بزرگان دین است که خدمت به خلق را عبادت دانسته‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر