دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در نشست خبری مطرح شد؛

رضایتمندی معاون وزیر از میزان رشد دستمزد کارگران

رضایتمندی معاون وزیر از میزان رشد دستمزد کارگران
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت سیزدهم وقتی میزان افزایش دستمزد کارگران با نرخ تورم در ۲ سال اخیر را بررسی می‌کنیم، می‌بینیم که میزان افزایش در ۲ سال پیاپی که به ترتیب ۵۷ و ۲۷ درصد بود و رقم مناسبی است.
کد خبر : 843273

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد چکشیان امروز در نشست خبری به مناسبت هفته کار و کارگر و همچنین روز جهانی کار (11 اردیبهشت‌‌) اظهار داشت: از ۵ تا ۱۱ اردیبهشت به عنوان هفته کارگر،گرامی داشته می‌شود و برای گروه‌های هدف، برنامه‌های متنوعی داریم.

وی افزود: جمعیت کارگری حدود ۱۴ میلیون نفر است که با خانواده‌های آن‌ها به ۴۰ میلیون نفر جمعیت هدف وزارت کار می‌رسد که به معنی مرتبط بودن نیمی از جمعیت کشور با حوزه کار و تولید است.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: امسال قرار است رییس‌جمهور از ۹ کارگر نخبه تقدیر کند. در جشنواره امتنان از این ۹ کارگر نخبه تقدیر خواهند شد. منتخبان در حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی هستند که طی چند مرحله داوری از سوی استادان دانشگاه و کارشناسان زبده هر حوزه برگزیده شده‌اند و طرح‌های موفق انتخاب شده‌است.

وی یادآور شد: ۶ واحد کارگاهی و کارفرمایی نمونه هم که به نیروی انسانی و کارگران شاغل خود توجه ویژه داشته‌اند و برای بخش‌های رفاهی، اجتماعی و سلامت کارگران و خانواده‌هایشان در آن کارگاه برنامه ویژه‌ای داشته‌اند، به عنوان کارگاه نمونه مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

به گفته این مقام مسئول در وزارت تعاون؛ در سال جاری ۶ کارگر قرار است با رییس‌جمهور مطالبات  جامعه کارگری را مطرح کنند.

وی درباره ارتباط ارتقای سطح فرهنگی اجتماعی کارگری با میزان افزایش دستمزد کارگران گفت: در دولت سیزدهم وقتی میزان افزایش دستمزد کارگران با نرخ تورم در ۲ سال اخیر را بررسی می‌کنیم، می‌بینیم که میزان افزایش در ۲ سال پیاپی که به ترتیب ۵۷ و ۲۷ درصد بود و رقم مناسبی است. این در حالی است که میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در این دو سال به ترتیب ۱۵ و ۲۰ درصد بود.

معاون وزیر کار تاکید کرد: در هفته کارگر تلاش می‌کنیم که مطالبات کارگران بیشتر در مجامع اثرگذار مطرح شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر