دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
31 فروردين 1402 - 23:50
در دومین ضیافت افطار بنیاد بین المللی غدیر؛

وزیر کشور: امروز غدیر مهم‌ترین برگ برنده ما در جنگ با جبهه دشمن است

وزیر کشور: امروز غدیر مهم‌ترین برگ برنده ما در جنگ با جبهه دشمن است
وزیر کشور مبنای اصلی نظام جمهوری اسلامی را غدیر دانست و گفت: امروز غدیر مهم‌ترین برگ برنده ما در جنگ با جبهه دشمن است.
کد خبر : 842941

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از بنیاد بین المللی غدیر، احمد وحیدی در دومین همایش حامیان و یاوران غدیر در آستانه عید سعید فطر تصریح کرد: بعثت، غدیر، عاشورا و مهدویت چهار واقعه بزرگ و سرنوشت ساز برای بشریت هستند و با اشتیاق تمام به امید دیدار روی دردانه‌ی هستی حضرت بقیه الله الاعظم هستیم.

وزیر کشور افزود: این دولت کریمه‌ای که ما در شب‌های ماه مبارک در دعا از خدا می‌خواهیم و ان‌شاءالله ماهم جزو این دولت کریمه محسوب بشویم با مبنای غدیری شروع می‌شود اللَّهُمَّ إِنَّا نَرْغَبُ إِلَیْکَ فِی دَوْلَةٍ کَرِیمَةٍ تُعِزُّ بِهَا الْإِسْلامَ وَ أَهْلَهُ وَ تُذِلُّ بِهَا النِّفَاقَ وَ أَهْلَهُ.

وحیدی با طرح این سوال که امروز چه چیزی بزرگتر و مهم‌تر از غدیر عزیز که مبنای اصلی حکومت اسلامی ما است داریم؟ افزود: مبنای اصلی این نظام اسلامی غدیر است و امروز با تمام وجود افتخار می‌کنیم که در زیر پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی به دنبال تحقق اهداف آن هستیم و در واقع به دنبال فراهم کردن زمینه ظهور هستیم.

وزیر کشور اظهار داشت: نیابت امام زمان (عج) را ادامه غدیر و خط ولایت می‌دانیم و همانگونه که فرموده اند معتقدیم که چیزی مانند ولایت نیست.

وی ضمن تشکر از فعالیت‌های بنیاد بین المللی غدیر افزود: سال‌های قبل همیشه این غصه بود که چرا غدیر اینقدر غریب است. عاشورا را می‌دیدیم که بحمدالله با شور و هیجان برگزار می‌شد که باید هم چنین باشد، اما غدیر واقعا محجوب بود و به اندازه لازم به آن پرداخته نمی‌شد. این بنیاد به نظر من بسیارجایش خالی بودکه بحمدالله با هماهنگ سازی فعالیت‌های غدیری و اجرای برنامه‌های خوب دارد جای خالی غدیر را در جامعه ما پر می‌کند که یکی از نمونه هایش راهپیمایی پارسال بود.

وحیدی گفت: باید عید غدیر و برنامه هایش موجب شود تا ما با مفاهیم غدیری بیشتر آشنا بشویم وحیدی گفت: امروز غدیر مهم‌ترین برگ برنده ما در جنگ با جبهه دشمن است. ظاهراً هرچه به ظهور نزدیک می‌شویم شیاطین فعال‌تر می‌شوند. چون شیاطین احساس می‌کنند که به پایان عمرخود نزدیک می‌شوند. در یک جنگ تمام عیار به سر می‌بریم و سلاح ما پیام و فرمایشات امیرالمومنین (ع) و خود غدیر است.

وی افزود: می‌توانیم ابر قدرت فرهنگی باشیم که هستیم و در مقابل با بسیاری از این جنگ‌ها که امروز در دنیا علیه ما برپا می‌شودپیروز شویم و از منظی دیگر ما با حبّ امیرالمومنین (ع) و پیام‌های غدیر می‌توانیم به جنگ با گناه برویم و برای من روشن است که اگر ما بتوانیم پیام‌های امیرالمومنین (ع) را آن جور که هست در جامعه منتشر کنیم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و بسیاری از آسیب‌های فرهنگی ما خود به خود حل می‌شود. کلام امیرالمومنین (ع) اولاً عمیقاً بر دل‌ها می‌نشیند و ثانیاً می‌تواند ره توشه بسیار خوبی برای همه ما در این حرکت بزرگی باشد که در پیش رو داریم.

وزیر کشور گفت: به عنوان وزارت کشور اعلام می‌کنیم هر وظیفه‌ای که بر عهده ما باشد حتما در خدمت بنیاد غدیر هستیم؛ و انشاءالله حتما همه استاندارها، فرماندار‌ها، بخشدار‌ها و شهردار‌ها را براساس برنامه‌ای که در بنیاد تعیین بشود بسیج خواهیم کرد تا بتوانیم ذره‌ای از وظایفمان در مسیر توسعه و ترویج غدیر را انجام دهیم.

در دومین همایش حامیان و یاوران غدیر که شب گذشته (چهارشنبه) در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) تهران و در آستانه عید سعید فطر برگزار شد، آیت الله کاظم صدیقی دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر، وزیر دادگستری، رئیس دیوانعالی کشور، رئیس دیوان عدالت اداری، رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات، رئیس سازمان زندان‌ها و جمعی از معاونین وزرا و خیّرین غدیر حضور داشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته