دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
بازخوانی؛

فراخوانی که حاج آقا مجتبی برای روز عید فطر اعلام کرد

فراخوانی که حاج آقا مجتبی برای روز عید فطر اعلام کرد
استاد فقید اخلاق معتقد بود روز و شب عید فطر زمانی است که مدخلیت و تأثیر برروی دعا دارد یعنی هنوز که هنوز است، فرصت از دست نرفته است.
کد خبر : 842794

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری علم و فناوری آنا،۱۱ سال است که دیگر خبری از منبرهای ماه رمضان حاج آقا مجتبی تهرانی استاد فقید اخلاق شهر تهران نیست. استادی که آن روزها، جوانان دهه شصتی پای منبرش می‌نشستند و چه شب‌های قدری که با این عالم قرآن به سر نگرفتند.

به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر ضمن درخواست علو درجات از درگاه باری تعالی برای این عالم بزرگ تشیع به بازخوانی سخنانی از ایشان درباره عید فطر می‌پردازیم:

حاج آقا مجتبی تهرانی درباره تأثیر دعا در شب و روز عید فطر بیان داشت: در روایت داریم شب عید فطر کمتر از شب قدر نیست. در دعای ۴۶ صحیفه سجادیه داریم: «یا مَنْ یَرْحَمُ مَنْ لا یَرْحَمُهُ‌‏الْعِباد»ُ؛ اى آنکه رحم می‌کنى بر آنکه بندگان بر او رحم نمی‌‏کنند. این به چه معناست؟ چه بسا اشاره به این دارد که تو آن موجودی هستی که اگر با تو بد کردند، تو به آن‌ها خوبی می‌کنی.

وی افزود:‌ این تعبیر «یا مَنْ یَرْحَمُ مَنْ لا یَرْحَمُهُ‌‏الْعِبادُ» برای فرد زشتکاری است که بندگان خداوند حاضر نیستند به او کمک کنند؛ یعنی مطرود است. اما هیچ بنده‌ای از درگاه خداوند مطرود نمی‌شود.

این استاد اخلاق تصریح کرد: عید فطر روزی است که حتی بدکاران نعوذبالله اگر حاجت‌مند به خدا باشند و به او روی آورند از درگاهش محروم نمی‌شوند.

وی ادامه داد:‌ روز و شب عید فطر زمانی است که مدخلیت و تأثیر برروی دعا دارد, یعنی هنوز که هنوز است، فرصت از دست نرفته است و امشب و فردا از زمان‌های موثر برای اجابت دعا است.

انتهای پیام/

ارسال نظر