دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 فروردين 1402 - 22:06
تازه‌ترین جزئیات از درگیری در خارطوم؛

شبه‌نظامیان مدعی کنترل بر فرودگاه و کاخ ریاست جمهوری سودان شدند

شبه‌نظامیان مدعی کنترل بر فرودگاه و کاخ ریاست جمهوری سودان شدند
تازه‌ترین خبر از درگیری‌ در خاطوم از کشته شدن دست کم سه غیرنظامی در نبردهای پایتخت و یکی از استان‌های مرکزی سودان حکایت دارد.
کد خبر : 841964

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، خبرگزاری‌های بین‌المللی روز شنبه از تشدید بحران در اوضاع داخلی این کشور و درگیری میان ارتش و شبه‌نظامیان «نیروی پشتیبانی سریع» خبر می‌دهند.

 تازه‌ترین خبر از این درگیری‌ها از کشته شدن دست کم سه غیرنظامی در نبردهای پایتخت و یکی از استان‌های مرکزی سودان حکایت دارد.

فرانس‌پرس به نقل از سندیکای رسمی پزشکان سودان اعلام کرد که در درگیری‌های جاری که از صبح روز شنبه آغاز شد دو غیرنظامی در خارطوم و یک نفر دیگر در الابیض، مرکز استان کردفان شمالی جان باختند.

اخبار ضد و نقیضی از تنش داخلی و درگیری‌های جاری در سودان مخابره می‌شود که برخی از آنها با توجه به ادعاهای مطرح شده از سوی دو طرف مناقشه مبنی بر کنترل مراکز مهم و حساس هنوز قابل راستی‌آزمایی نیست.

درگیری‌های شدید میان شبه نظامیان نیروهای پشتیبانی سریع به رهبری ژنرال محمد حمدان داگلو و نیروهای مسلح سودان به توقف فعالیت فرودگاه خارطوم و لغو پروازها منجر شده است.

شبه نظامیان مدعی شده‌اند که کنترل فرودگاه بین‌المللی و کاخ ریاست جمهوری در پایتخت سودان را در دست گرفته‌اند.

این گروه شبه نظامی متشکل از شبه نظامیان سابق دارفور در سومین «بیانیه خود خطاب به مردم» مدعی شدند که از صبح روز شنبه «کاخ ریاست جمهوری»، «فرودگاه خارطوم» و همچنین چندین پایگاه و مراکز مهم دیگر در استان های مختلف را در اختیار دارد.

فرمانده شبه‌نظامیان شورشی در سودان در گفتگو با شبکه الجزیره تاکید کرده است که نیروهای تحت رهبری وی تا کنترل کلیه پایگاه‌های نظامی دست از نبرد نخواهند کشید.

انتهای پیام/

ارسال نظر