دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 فروردين 1402 - 18:20
معاون وزیر راه خبر داد؛

اختصاص ۵۰ رام قطار فوق‌العاده به راهیان نور/ رشد ۲ برابری نسبت به نوروز ۱۴۰۰

اختصاص ۵۰ رام قطار فوق‌العاده به راهیان نور  رشد ۲ برابری نسبت به نوروز ۱۴۰۰
مدیرعامل راه آهن گفت: در راستای پاسداشت یاد و خاطره رشادت های شهدا و رزمندگان دفاع مقدس، شرکت راه آهن اقداماتی برای تسهیل سفر و بازدید کاروان های راهیان نور از مناطق جنگی انجام داد.
کد خبر : 839989

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن اظهار داشت: به رغم مشکلات ناوگان و استهلاک محور جنوب، بیش از ۵۰ رام قطار فوق‌العاده برای ایام راهیان نور اختصاص یافت به طوری که تعداد صندلی عرضه شده قطارهای از مبدأ تهران و مشهد به مقصد اهواز و خرمشهر و بالعکس در اسفند ماه، با رشدی تقریبا ۲ برابری نسبت به سال ۱۴۰۰، از تعداد ۷۷ هزار و ۷۰۰ صندلی به بیش از ۱۵۳ هزار صندلی در سال ۱۴۰۱ رسید.

وی ادامه داد: در ایام سفرهای راهیان نور، بیش از ۱۴ هزار بلیت برای کاروان‌های مربوطه صادر شد که از جمله آنها می‌توان به کاروان دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیر، علم و صنعت، علامه طباطبایی، الزهرا (س)، امام صادق (ع)، خوارزمی، فرهنگیان، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی شهید بهشتی، آزاد، شریعتی، مدرسه عالی شهید مطهری و ... اشاره کرد.

بازگشایی مجموعه یادمانی شهید کلانتری راه آهن

مدیرعامل راه آهن گفت: در ادامه نقش آفرینی شرکت راه آهن در ۸ سال دفاع مقدس، مجموعه یادمانی شهید کلانتری راه آهن در مجاورت کارخانجات تولید تراورس بتنی اندیمشک از ۱۵ اسفند سال ۱۴۰۰ و همزمان با روز میلاد حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بازگشایی شد.

وی با اشاره به آماده سازی و بازگشایی این یادمان برای دومین سال افزود: در آیین بازگشایی این یادمان، علاوه بر مدیران ارشد راه آهن، تعدادی از فرزندان فرماندهان شهید لشگر ۲۷ محمد رسول الله (ص) که در ایام دفاع مقدس در بخش هایی از این مجموعه سکونت داشتند، حضور بهم رساندند.

صالحی خاطرنشان کرد: از آغاز بازگشایی مجموعه یادمانی شهید کلانتری راه آهن، بیش از ۱۱ هزار نفر از زائران در قالب ۹۶ کاروان راهیان نور از بخش‌های مختلف یادمان این مجموعه از جمله اورژانس، بیمارستان زیرزمینی، رختشوی‌خانه و نمازخانه بازدید کردند و در این مدت سرداران بزرگوار، همرزمان و فرزندان برخی از سرداران و شهدای بزرگ دوره دفاع مقدس، بانوان و آقایان فعال در بخش‌های مختلف بیمارستان شهید کلانتری در دوره دفاع مقدس و تعداد دیگری از عزیزان، به روایتگری در این مجموعه پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظر