دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 فروردين 1402 - 09:00
خبر جالب فدراسیون هاکی:

درخواست آمریکا برای حضور تیم بانوان ایران برای برگزاری بازی دوستانه

درخواست آمریکا برای حضور تیم بانوان ایران برای برگزاری بازی دوستانه
تیم هاکی آمریکا از تیم ملی بانوان ایران برای حضور در یک تورنمنت رسمی دعوت به عمل آورده است.
کد خبر : 839916

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در تعطیلات نوروزی سال جدید بود که کنگره هاکی آسیا در شهر مونگیونگ کره‌جنوبی برگزار شد و بهرام قدیمی، رییس فدراسیون هاکی ایران به عضویت هیات اجرایی هاکی آسیا درآمد. در این مراسم که با حضور رییس جهانی فدراسیون هاکی طیب اکرم و رییس هاکی آسیا فومیو آگورا و دیگر اعضای هاکی آسیا برگزار شد، بهرام قدیمی برای ۴ سال دیگر به عنوان رییس هاکی داخل سالن آسیا انتخاب شد.

در جریان این کنگره رییس فدراسیون هاکی با برخی از کشور‌های حوزه خلیج فارس دیدار‌هایی را انجام داد و در آن مقرر شد که از این پس تعاملات بیشتری بین این کشور‌ها صورت گیرد.   البته موضوع دیگر هم اینکه قرار شد یک تورنمنت پنج جانبه آبان ماه سال جاری به میزبانی قطر و با حضور کشور‌های ایران، عربستان، عمان، قطر به همراه بحرین برگزار شود.

در کنار آن هم به تازگی یک دعوتنامه رسمی از کشور بلاروس برای تیم‌های آقایان و بانوان در مسابقات داخل سالن ۵ نفره ارسال شده و تاریخ رقابت‌های بلاروس در اواسط مردادماه برنامه‌ریزی شده است. از طرف دیگر پس از عملکرد عالی تیم بانوان ایران در سالیان اخیر، فدراسیون هاکی آمریکا از تیم بانوان برای حضور در آنجا دعوت کرده است و مسئولان فدراسیون ایران منتظر ارسال دعوتنامه رسمی از آن کشور هستند.  

بهرام قدیمی رییس فدراسیون هاکی درباره دعوت تیم آمریکا از بانوان ایران برای حضور در آن کشور به خبرنگار آنا گفت: در کنار ارسال دعوتنامه رسمی از طرف کشور بلاروس برای تیم‌هایی داخل سالن پنج نفره آقایان و بانوان؛ تیم آمریکا هم یک درخواست جدی از ما داشته تا بانوان ما برای حضور در تورنمنت بین‌المللی به آن کشور سفر کنند. مسئولان آن کشور از ما پرسیدند که آقایان و بانوان ما در کجا تمرین می‌کنند و امکانات ما برای آن‌ها در چه حدی است که توانسته‌اند از بُعد نتیجه‌گیری به موفقیت‌های خوبی برسند.

وی افزود: چنانچه نامه کشور آمریکا بیاید ما درخواست جدی خودمان را به شورای برون مرزی و وزارت ورزش  خواهیم فرستاد تا کارهای مربوط به حضورمان را در آنجا پیگیری کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها: هاکی بهرام قدیمی
ارسال نظر