دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 فروردين 1402 - 15:50
وزیر نیرو:

روستا‌های مشمول طرح جهاد آبرسانی افزایش می‌یابند

روستا‌های مشمول طرح جهاد آبرسانی افزایش می‌یابند
وزیر نیرو از بهره برداری نیروگاه‌های تجدیدپذیر ۱۰ و ۲۰ مگاواتی، و از جمله نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی «میل نادر» در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: تعداد روستا‌های مشمول طرح جهاد آبرسانی در سال جاری افزایش می‌یابد.
کد خبر : 839912

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا به نقل از وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو اجرای «طرح جهاد آبرسانی» روستایی را از جمله اقدامات قابل ملاحظه و موثر در دولت سیزدهم برشمرد و گفت: این طرح با هدف آبرسانی به روستا‌های فاقد آب یا دارای تنش آبی کشور اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه در سطح کشور ۲۳ درصد روستا‌هایی که در طرح جهاد آبرسانی قرار دارند، در استان سیستان‌وبلوچستان هستند، افزود: روستا‌های فاقد آب کشور در اقدامی مهندسی، ضربتی و جهادی و نیز با بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های موجود، آبرسانی می‌شوند.

محرابیان با بیان اینکه طرح جهاد آبرسانی در مرحله نخست در ۷۲۰۰ روستا در حال اجراست، ادامه داد: این طرح تا پایان سال گذشته بیش از ۳۰ درصد پیشرفت داشته و انتظار می‌رود در سال‌جاری تعداد روستا‌های تحت پوشش افزایش یابد و در نهایت با پیشبرد عملیات گسترده‌تر و بسیج همه امکانات در طول دولت سیزدهم، شاهد رفع مشکل و تنش آبی این مناطق باشیم.

این مقام مسئول   در ادامه به ارزیابی قانون بودجه ۱۴۰۲ از منظر توجه به صنعت آب و برق پرداخت و گفت: بی‌تردید وزارت نیرو نیازمند تامین اعتبارات بسیار زیادی برای پیشبرد طرح‌ها و پروژه‌های صنعت آب و برق است، اما با در نظر گرفتن مقدورات کشور، لازم است از دولت و مجلس شورای اسلامی به منظور اعمال حمایت در تدوین لایحه قانون بودجه ۱۴۰۲ قدردانی کرد، چرا که در این قانون، صنعت آب و برق به صورت ویژه و ممتاز دیده شده است؛ بنابراین وزارت نیرو در مراحل اجرا تلاش می‌کند بیش از گذشته و با اولویت بندی، با منابع کمتر پروژه‌های بیشتری را به ثمر برساند.

انتهای پیام/

ارسال نظر