دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 فروردين 1402 - 12:46
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد؛

۱۸ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در وضعیت «قابل قبول»

۱۸ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در وضعیت «قابل قبول»
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین کیفیت هوای پایتخت با شاخص ۶۹ در شرایط قابل قبول قرار دارد همچنین کیفیت هوای یک ایستگاه در وضعیت قرمز، یک ایستگاه در شرایط نارنجی، ۱۸ ایستگاه در شرایط زرد و تنها یک ایستگاه در وضعیت سبز گزارش شده است.
کد خبر : 839901

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، براساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تا ساعت ۱۱ امروز (۱۴ فروردین)، کیفیت هوا تنها در ایستگاه‌ پارک قائم (منطقه ۱۸) در وضعیت ناسالم برای همه قرار دارد.

همچنین کیفیت هوا تنها در ایستگاه‌ اقدسیه (منطقه ۱) با آلاینده شاخص دی‌اکسیدنیتروژن در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کیفیت هوا در ایستگاه‌های شریف (منطقه ۲)،  شهرداری منطقه ۴، تربیت مدرس (منطقه ۶)، ستاد بحران (منطقه ۷)، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱، شهرداری مرکز منطقه ۱۲، پیروزی (منطقه ۱۳)، شادآباد (منطقه ۱۸)، شهرداری منطقه ۱۹، شهرری (منطقه ۲۰) و شهرداری منطقه ۲۲ با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، تنها در ایستگاه‌ شهرداری منطقه ۱۶ با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون و در ایستگاه‌ شهرداری منطقه ۲،  پونک، گلبرگ (منطقه ۸)، میدان فتح (منطقه ۹) و مسعودیه (منطقه ۱۵) با آلاینده شاخص دی‌اکسید نیتروژن کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

لازم به ذکر است کیفیت هوا تنها در ایستگاه اتوبان محلاتی با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون در شرایط پاک قرار دارد.

در این میان پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۵۹ آلوده‌ترین ایستگاه‌ سنجش کیفیت هوای تهران است.

لازم به ذکر است در ایستگاه‌های سوهانک (منطقه ۱)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴)، دانشگاه تهران (منطقه ۶)، ژئوفیزیک (منطقه ۶)، پارک رازی (منطقه ۱۱)، میدان امام خمینی (منطقه ۱۲)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، شهرداری منطقه ۱۵، پارک سلامت (منطقه ۱۷)، فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰)، شهرداری منطقه ۲۱ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) نیز هیچ اطلاعاتی به ثبت نرسیده است.

از ۱۴ ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست اطلاعات تنها یک ایستگاه منتشر شده است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

انتهای پیام/

ارسال نظر