دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 فروردين 1402 - 02:04
در ۵ فصل؛

یک کتاب کودکانه جدید صمیمیت و تنوع رمضان را به تصویر می‌کشد

یک کتاب کودکانه جدید صمیمیت و تنوع رمضان را به تصویر می‌کشد
یک کتاب کودکانه جدید صمیمیت و تنوع رمضان را به تصویر می‌کشد، این کتاب ۵ فصل دارد که هر فصل درباره ارزش‌های کلیدی دین اسلام هستند.
کد خبر : 839893

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری آنا، یک کتاب کودکانه جدید صمیمیت و تنوع رمضان را به تصویر می‌کشد، این کتاب ۵ فصل دارد که هر فصل درباره ارزش‌های کلیدی دین اسلام هستند.

فَلَک یک کودک باهوش است که دوست دارد چیز‌های تازه‌ای درباره دین و اموردینی مربوط به ماه مبارک رمضان یاد بگیرد. فلک عاشق ماهی است که می‌داند شامل تمرین صبر، کمک به دیگران، اندیشیدن، رشد معنوی است. او همچنین بی صبرانه منتظر رسیدن عید فطر است.

فلک راوی و قهرمان کتاب «رمضان، ماه مورد علاقه فلک» (۲۰۲۳) است که توسط ادیبه خالد، یک نویسنده تازه کار که به تازگی شروع به نوشتن داستان برای کودکان کرده است، نوشته شده است. او برای خلق کردن شخصیت فلک از شخصیت دختر بزرگترش الهام گرفته است.

ادیبه خالد در مصاحبه با دیلی استار گفت: «این کتابی است برای کودکان سراسر جهان تا با ارزش‌های اسلامی ما آشنا شوند، به خصوص در طول ماه مبارک رمضان.»

این کتاب از ۵ فصل تشکیل شده که هر یک درباره یکی از ارزش‌های کلیدی اسلام هستند: روزه گرفتن، فضایل صبر کردن، اهمیت صدقه دادن، و قرائت قرآن. این کتاب نحوه آشنا شدن فلک با دینش را نشان می‌دهد و نقاشی‌های کتاب توسط مالی دب کشیده شده‌اند.

نویسنده کتاب گفت: «من فکر می‌کنم که رمضان ماه خوبی برای غیرمسلمان‌ها است تا از دوستان روزه دارشان از طریق آشنا شدن با دین اسلام، رسیدن به یک درک عمیق‌تر و احترام به متفاوت بودن انسان‌ها حمایت کنند. علاوه بر ارزش آموزشی‌اش، این کتاب به صمیمیت و عشق می‌پردازد و از بچه‌ها می‌خواهد تا کنجکاو باشند، سوال بپرسند و با طیب خاطر بیاموزند.»

این کتاب بعد از برگزاری یک جلسه کتابخوانی با کودکان و بزرگسال‌های سنین مختلف، در روز اول آوریل ۲۰۲۳ در کتاب فروشی‌های معتبر توزیع شده است. در این جلسه ادیبه حدود یک ساعت با سی کودک صحبت کرد و بخش‌هایی از کتابش را برای آن‌ها خواند.

انتهای پیام/

ارسال نظر