دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 فروردين 1402 - 09:30
حواشی نا تمامِ یک فدراسیون ورزشی

بررسی انتخابات فدراسیون ژیمناستیک توسط فدراسیون جهانی؛ رئیس جدید در انتظار تایید

بررسی انتخابات فدراسیون ژیمناستیک توسط فدراسیون جهانی؛ رئیس جدید در انتظار تایید
در حالی که تقریبا ۲۰ روز از انتخابات فدراسیون ژیمناستیک می‌گذرد نامه‌ای از سوی فدراسیون جهانی مبنی بر بررسی فرایند انتخابات آمده است.
کد خبر : 839814

به گزارش خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، آخرین مجمع انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی ۲۴ اسفند در حالی برگزار شد که این مجمع با حواشی بسیار زیادی همراه بود. فدراسیون ژیمناستیک تا پیش از برگزاری مجمع، مدت طولانی در بلاتکلیفی کامل به سر می‌برد؛ این فدراسیون از دی‌ماه سال ۱۴۰۰ تا اسفندماه ۱۴۰۱ روز‌های پرحاشیه کم ندید؛ چهار سرپرست هدایت آن را برعهده گرفتند تا در نهایت قرعه به نام عابد حقدادی افتاد و او به‌ عنوان چهارمین سرپرست سکان‌دار فدراسیون ژیمناستیک شد.

البته در مجمع فدراسیون حواشی از سوی حامیان اینچه درگاهی به وجود آمد چرا که سرنوشت وی در مجمع انتخابات تعیین تکلیف و مشخص نشد. اینچه درگاهی رئیس پیشین فدراسیون ژیمناستیک در تیرماه سال ۱۴۰۰ دوره چهارساله ریاستش به پایان رسید و پس از آن ثبت‌نام از نامزد‌های این فدراسیون انجام شد؛ اما در نهایت ثبت‌نام این فدراسیون باطل شد و اینچه درگاهی با رای اکثریت اعضا مجمع فدراسیون ژیمناستیک به عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب شد،البته این تصمیم با مخالفت علی نژاد معاونت وقت قهرمانی و توسعه وزارت ورزش و جوانان روبه‌روشد و این وزارتخانه اعلام کرد تا زمانی که اینچه درگاهی سرپرست فدراسیون ژیمناستیک است خبری از ثبت‌نام از نامزد‌ها و برگزاری انتخابات نخواهد بود. در همین دوران اینچه درگاهی هم برای اینکه هر چه زودتر انتخابات فدراسیون ژیمناستیک برگزار شود از سمت خود استعفا کرد و قرار بود هر چه سریع‌تر انتخابات این فدراسیون برگزار شود اما این موضوع تا اسفندماه سال ۱۴۰۱ ادامه پیدا کرد.

در نهایت در مجمعی که اسفندماه سال گذشته برگزار شد؛ زهرا اینچه درگاهی هم برای پست ریاست در انتخابات نام‌نویسی کرد؛ البته تا آخرین لحظه تایید صلاحیت نامزد‌ها اعلام نشد و زمانی که اعضا وارد مجمع شده‌اند، اسامی افراد  تایید صلاحیت شده قرائت شد اما نام اینچه درگاهی در میان آنها نبود که این موضوع باعث اعتراض حامیان او شد و آنها در حضور نماینده فدراسیون جهانی مجمع را ترک کردند.

حالا پس از گذشت تقریبا ۲۰ روز از انتخابات فدراسیون ژیمناستیک، فدراسیون جهانی با ارسال نامه‌ای اعلام کرده در حال بررسی فرایند انتخابات فدراسیون ژیمناستیک است و تا پایان فرایند تحقیقات رئیس جدید (عابد حقدادی) را به رسمیت نمی‌شناسد.

نکته قابل توجه اینکه یوسف الطبا نماینده فدراسیون جهانی در مجمع فدراسیون حاضر بود.او حتی با وجود ترک جلسه از سوی برخی افراد، سلامت انتخابات را تایید و اجازه برگزاری آن را داد. نماینده فدراسیون جهانی حتی پس از پایان انتخابات به رئیس جدید فدراسیون تبریک گفت و به نظر می‌رسید او مشکلی با برگزاری انتخابات فدراسیون نداشته باشد اما ارسال این نامه معادلات را به همم ریخت. البته ناگفته نماند پس از پایان مجمع افرادی که به روند انتخابات اعتراض و مجمع را ترک کردند با نماینده فئدراسیون جهانی در حیاط کمیته ملی المپیک در حال صحبت و ارائه توضیحات بودند.

حالا تنها راه ارتباطی فدراسیون جهانی با فدراسیون ژیمناستیک ایمیل‌های آن فدراسیون است که همچنان در اختیار رئیس پیشین( اینچه درگاهی) است و همین موضوع ممکن است چالش‌هایی به وجود بیاورد. هر چند که رئیس فدراسیون ژیمناستیک در چند روز گذشته به همراه دیگر ورزشکاران در ترکیه برای شرکت در مسابقات قهرمانی جوانان جهان حضور داشته و بدون شک در آنجا با مسئولان فدراسیون جهانی دیدار و مذاکره کرده است هر چند که طبق پیگیری‌ها شنیده شده وی توسط مسئولان به عنوان رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران به رسمیت شناخته نشده و نشست رسمی با وی برگزار نشده است، اما باید دید تکلیف این مجمع پرحاشیه به کجا می‌رسد و آیا فدراسیون جهانی مجمع انتخاباتی و ریاست عابد حقدادی در فدراسیون ژیمناستیک را به رسمیت می‌شناسد یا خیر؟

انتهای پیام/

ارسال نظر