دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد؛

۱۳ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در وضعیت «پاک»

۱۳ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در وضعیت «پاک»
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین کیفیت هوای پایتخت با شاخص ۶۰ در شرایط قابل قبول قرار دارد و همچنین کیفیت هوای ۱۳ ایستگاه در وضعیت پاک و ۹ ایستگاه در شرایط قابل قبول گزارش شده است.
کد خبر : 839793

به گزار گروه جامعه خبرگزاری آنا، براساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تا ساعت ۱۱ امروز (۱۳ فروردین)، کیفیت هوا در ایستگاه‌های  تربیت مدرس (منطقه ۶)، ستادبحران (منطقه ۷) و شادآباد (منطقه ۱۸) با آلاینده شاخص ازن، در ایستگاه‌های شریف (منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۴، شهرداری مرکز منطقه ۱۲، شهرداری منطقه ۱۵ و شهرداری منطقه ۱۹ با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، در ایستگاه‌ اقدسیه (منطقه ۱) با آلاینده شاخص دی‌اکسید نیتروژن کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

لازم به ذکر است کیفیت هوا در ایستگاه‌های پونک، گلبرگ (منطقه ۸)، میدان فتح(منطقه ۹)، اتوبان محلاتی و شهررری (منطقه ۲۰) با آلاینده شاخص ازن، تنها در ایستگاه‌ شهرداری منطقه ۱۶ با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون، تنها ایستگاه پارک قائم (منطقه ۱۸) با آلاینده شاخص دی‌اکسیدکربن در ایستگاه‌های  مسعودیه (منطقه ۱۵) و شهرداری منطقه ۲۲  با آلاینده شاخص دی‌اکسیدنیتروژن و در ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه۱۱ و پیروزی (منطقه ۱۳) با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون پاک است.

در این میان شهرداری مرکز منطقه ۱۲ با شاخص ۷۶ آلوده‌ترین ایستگاه‌ سنجش کیفیت هوای تهران است.

لازم به ذکر است در ایستگاه‌های سوهانک (منطقه ۱)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴)، دانشگاه تهران (منطقه ۶)، ژئوفیزیک (منطقه ۶)، پارک رازی (منطقه ۱۱)، میدان امام خمینی (منطقه ۱۲)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، پارک سلامت (منطقه ۱۷)، فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰)، شهرداری منطقه ۲۱ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) نیز هیچ اطلاعاتی به ثبت نرسیده است.

از ۱۴ ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست اطلاعات تنها دو ایستگاه منتشر شده است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

انتهای پیام/

ارسال نظر