دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران اعلام کرد؛

تنفس هوای «قابل قبول» در پایتخت

تنفس هوای «قابل قبول» در پایتخت
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۱۳ فروردین) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.
کد خبر : 839762

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۶۳ و در شرایط قابل قبول قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۴۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط پاک قرار داشت.

کیفیت هوای تهران از ساعت ۱۷ روز شنبه (۱۲ فروردین) تا ساعت ۴ بامداد امروز پاک بود اما دوباره از ساعت ۵ با رسیدن به عدد ۵۴ قابل قبول شد که این وضعیت تاکنون هم ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

انتهای پیام/

ارسال نظر