دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 فروردين 1402 - 12:26
بررسی آنا از روند نزولی سیستم اداری و مالی آبی‌ها از ۱۶ سال پیش تاکنون

سومین حذف استقلال؛ تلخ‌ترین حذف پسران آبی از آسیا 

سومین حذف استقلال؛ تلخ‌ترین حذف پسران آبی از آسیا 
هر چند که باشگاه استقلال در مورد آخرین تلاش هایش برای پرداخت مطالبات استراماچونی واکنش رسمی نداشته اما در صورتی که پولی پرداخت نشده باشد این برای سومین بار در ۱۶ سال گذشته است که استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف می‌شود.
کد خبر : 839707

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، در سال ۸۵ استقلالی‌ها لیست خود را دیرتر از زمان مقرر به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستادند و به شکل مضحک و خنده داری حذف شدند. پارسال هم استقلال و پرسپولیس همراه یکدیگر به دلیل نداشتن امکانات کافی فرصت حضور در لیگ قهرمانان آسیا را از دست دادند، اما امسال و در حالی که باشگاه استقلال در مورد آخرین تلاش هایش برای پرداخت پول سرمربی ایتالیایی واکنشی نشان نمی دهد و بوی حذف می آید، برای سومین بار است که استقلال به دلیل پرداخت نکردن طلب استراماچونی و البته چند طلبکار دیگر با اعصاب و روان هوادارانش بازی می‌کند و از آسیا حذف می‌شود.

 نکته اینجاست که حتی در صورت حذف رسمی از آسیا و اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد حذف استقلال، باز هم باشگاه باید پول استراماچونی را بدهد چرا که در مراحل بعدی خطر کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین‌تر آبی‌پوشان را تهدید می‌کند.

 با ماجرای حذف استقلال از آسیا اصلا نباید احساسی برخورد کرد. عامل یا عاملین این مسئله باید شناسایی شده و به اندازه‌ای که قصور کردند با آن‌ها برخورد شود. قطعاً در این مورد فقط مدیران فعلی باشگاه مقصر نیستند و ریشه پرونده استراماچونی را باید در سال‌های گذشته جستجو کرد. طلب این مربی را می‌شد با مبلغی به مراتب پایین‌تر پرداخت کرد، اما آن‌قدر مدیران استقلال این قضیه را جدی نگرفتند تا کار به حذف دوباره از آسیا کشیده شد.

سومین حذف استقلال؛ تلخ‌ترین حذف پسران آبی از آسیا 

در این میان طبعاً وزارت ورزش هم باید توضیحاتی را در مورد نقش خود ارائه کند، اما آنچه مسلم است آن‌ها اصلا از این اتفاق خوشحال نیستند چرا که به هر حال استقلال زیر مجموعه وزارت ورزش است. فتح الله زاده هم حتماً تمام تلاش خود را کرده، اما باید توضیح بدهد که چرا زودتر به فکر جور کردن پول نیفتاد؟ نفر بعدی که باید در این مورد توضیح بدهد سردار آجورلوست. حتی مدیران قبل از او که می‌توانستند پول استراماچونی را بدهند، ولی بنا به دلایلی این کار را نکردند.

اگر پارسال که استقلال و پرسپولیس از آسیا حذف شدند با مسببان آن اتفاق برخورد می‌شد قطعاً امروز استقلال بار دیگر فرصت حضور در لیگ قهرمانان را از دست نمی‌داد، اما به رحال در فوتبال ایران این قبیل مسائل کاملاً عادی است و اگر جایی دیدید با عاملان یک ناکامی برخورد شد، باید تعجب کنید!

 استقلال تیمی پرطرفدار است و قطعاً حذف این تیم از آسیا جوانان هوادار این تیم را سرخورده می‌کند این جزو مسائلی است که مسئولان ورزش باید جدی‌تر به آن نگاه کنند. در ظاهر قضیه شاید فقط حذف یک تیم فوتبال از یک تورنمنت آسیایی باشد، ولی در واقع این اتفاق و این فاجعه فراتر از حد تصور مدیران ورزش است. با برکناری یا استعفای فتح‌الله‌زاده هم هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد او از همان اول نباید پا به باشگاهی می‌گذاشت که میلیارد‌ها تومان بدهی داشت.

همین حالا فتح‌الله‌زاده در پرداخت پول ساپینتو و بازیکنان استقلال دچار مشکل شده چه رسد به طلب وحشتناک استراماچونی که هر روز بیشتر از دیروز می‌شود.ختم کلام اینکه اگر قرار بود ما از این اتفاقات درس بگیریم قبلاً گرفته بودیم استقلال ۱۶ سال قبل به خاطر دیر ارسال کردن لیست خود حذف شد و پارسال به خاطر نداشتن ورزشگاه و امکانات اولیه! امسال هم که پول طلبکاران ندادند و خدا می‌داند سال آینده به چه دلیل باید برای حذف این تیم از آسیا بهانه‌تراشی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر