دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 فروردين 1402 - 06:03
طی ۲۴ ساعت گذشته؛

ائتلاف متجاوز ۷۱ بار آتش‌بس یمن را نقض کرد

ائتلاف متجاوز ۷۱ بار آتش‌بس یمن را نقض کرد
ائتلاف متجاوز ضد یمن همچنان به نقض گسترده آتش بس در الحدیده ادامه می‌دهد. متجاوزان طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۱ مرتبه آتش بس در الحدیده را نقض کرده‌اند.
کد خبر : 839681

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، پایگاه خبری المسیره یمن شامگاه جمعه به نقل از اتاق عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان الحدیده با انتشار آماری گزارش داد طی ۲۴ ساعت گذشته، نیرو‌های متجاوز ۷۱ بار آتش‌بس در این استان را نقض کردند.

منبع اتاق عملیات در الحدیده گفت: از جمله نقض آتش‌بس، ۵ پرواز پهپاد‌های شناسایی در حریم هوایی منطقه کوهستانی «حیس»، «الجبلیه» و «مقبنه» یمن همچنین انجام ۵ مورد بمباران توسط جنگنده‌های ائتلاف متجاوز در حریم هوایی مناطق یاد شده و ایجاد استحکامات نظامی در آن مناطق گزارش شده است.

این منبع خاطرنشان کرد: این نقض آتش‌بس همچنین شامل ۷ حمله توپخانه‌ای متجاوزان و ۵۱ مورد شامل تیراندازی با اسلحه‌های مختلف بوده است.

نقض آتش بس توسط ائتلاف متجاوز در حالی صورت می‌گیرد که نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن دوم آوریل (۱۳ فروردین ۱۴۰۱) در بیانیه‌ای از آغاز برقراری آتش‌بس در یمن خبر داده بود.

پیش‌تر مقامات جنبش انصارالله تاکید کرده بودند که ائتلاف متجاوز به مفاد آتش‌بس یمن پایبند نبوده است.

ریاض از ششم فروردین ۹۴ در قالب یک ائتلاف نظامی متشکل از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد. اما بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی سعودی‌ها، به ویژه تأسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته