دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 فروردين 1402 - 22:03
تا روز آخر برای قهرمانی تلاش می‌کنیم

ساپینتو: امسال با خیلی چیز‌ها جنگیدیم/ قائدی، غلامی، رضاوند و جلالی مستحق حضور در تیم ملی هستند

ساپینتو: امسال با خیلی چیز‌ها جنگیدیم  قائدی، غلامی، رضاوند و جلالی مستحق حضور در تیم ملی هستند
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: بازیکنان زیادی مثل مهدی قائدی، آرش رضاوند، سعید مهری و حتی جلالی می‌توانند در تیم ملی بازی کنند.
کد خبر : 839658

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری بعد از دیدار استقلال و ذوب آهن اظهار داشت: یک بازی فوق العاده و خوب دیگر از تیم ما بود. در همه دقایق بازی حریف را کنترل کردیم. مستحق گل‌های بیشتری بودیم. و خیلی به تیمم افتخار می‌کنم. مهم بود بازی اول در سال جدید را ببریم؛ برای خودمان و هواداران. امروز آنها فوق العاده ما را حمایت کردند. چهار سال است که در اولین بازی سال جدید پیروز نشده بودیم و می‌دانستیم این بازی اهمیت دارد.

وی افزود: قبل از بازی هم گفتم هرچند مشکلات زیادی داریم اما با هم هستیم. مثل یک خانواده؛ یک خانواده قوی که عاشق بردن هستیم. تا آخرین روز برای قهرمانی می‌جنگیم. به بازیکنانم افتخار می‌کنم چون آنها قهرمان هستند. همینطور هوادارانمان، این مسیر که طی می‌کنیم درست است.

سرمربی تیم استقلال در خصوص عملکرد خوب تیمش بعد از تعطیلات که بر خلاف دفعات گذشته رخ داد گفت: ما از تجربیات قبلی یاد گرفته‌ایم.  در گذشته سختی کشیدیم به خاطر وقتی که لیگ برای جام جهانی تعطیل شد ما در شرایط خوبی بودیم. با مشکلاتی که داشتیم برگشت به کار سخت بود. همچنین در بعضی از بازی‌ها عدالت رعایت نشد. زمانی که لیگ متوقف شد، بعضی از بازیکنان در شرایط خوبی بودند. در آن شرایط نمی‌توانستیم آمادگی ذهنی و بدنی بازیکنان را از دست بدهیم. سعی کردیم تیم را متمرکز نگه داریم که کار بسیار سختی است. با این ذهنیت برنده و اتحادی که داریم همه چیز برای من راحت تر است.

ساپینتو در خصوص غیبت مدیران استقلال در بازی امروز و حذف احتمالی این تیم از آسیا، گفت: شما باید از آنها سئوال کنید. اگر نیامدند که حمایت کنند ناراحت می‌شوم. من کسی را ندیدم. نمی دانم اصلا آنها به ورزشگاه آمده‌اند یا نه. درباره حذف از آسیا هم قبلاً راجع به آن صحبت کردم. اگر این اتفاق رخ بدهد یک ناامیدی بزرگ است. باشگاه ما مستحق حذف از آسیا نیست.

وی در خصوص درخش مهدی قائدی در بازی امشب گفت: قایدی در شرایط فوق العاده ای است. او سخت کار کرد که به تیم ملی برود و به آن باور داشت. بازیکنان دیگری هم بودند که  این انتظار را داشتند. همه بازیکنان در شرایط خوبی هستند. بازیکنان زیادی هستند که می‌توانند در آینده به تیم ملی بروند مثل آرش رضاوند، عارف غلامی، سعید مهری…  و حتی بازیکنان دیگر هم می‌توانند به تیم ملی برگردند مثل ابوالفضل جلالی. امیدوارم در آینده این فرصت به آنها داده شود.

سرمربی تیم استقلال در خصوص پرتاب های بلند محمدی بازیکن ذوب آهن عنوان کرد: روی این پرتاب ها کار کرده بودیم  چون آنها  دو گل هم از این طریق زده بودند.به بازیکنانم گفته بودم که او می تواند ۶۰ متر اوت را پرتاب کند و روی یک صحنه هم این کار را کرد که تمرکز کافی نداشتیم. لحظه خطرناکی است ولی شرایط ما در آن لحظات خوب بود.

خبرنگاری در خصوص حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا سوال کرد که ساپینتو گفت: باید منتظر باشیم و ببینیم چه می‌شود.

وی در خصوص اینکه به نظر می رسد ناراحت وارد نشست خبری شده گفت: این شغل برای همه مربیان سخت است. چیزهای زیادی را پشت سر گذاشتیم که در شروع انتظارش را نداشتیم حتی بازیکنان هم انتظارش را نداشتند. در بعضی بازی‌ها استحقاق بیشتری داشتیم و ما استحقاق ۱۱ امتیاز بیشتر را داشتیم که  به ما تعلق نگرفت. اگر این امتیازات را داشتیم الان با ۸ امتیاز جلوتر از سایر تیم‌ها بودیم. امسال مقابل خیلی چیزها جنگیدیم. مهم این است که بازیکنان باید به اتحاد و باوری که دارند ادامه بدهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر