دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 فروردين 1402 - 11:26
سخنگوی وزارت امور خارجه حملات رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد

کنعانی: نهاد‌های بین‌المللی به مسئولیت قانونی خود عمل کنند

کنعانی: نهاد‌های بین‌المللی به مسئولیت قانونی خود عمل کنند
سخنگوی وزارت امور خارجه، حملات اخیر رژیم متجاوز صهیونیستی به سوریه را به‌شدت محکوم کرد و از نهاد‌های بین‌المللی و در رأس آن‌ها شورای امنیت خواست به مسئولیت قانونی خود عمل کنند.
کد خبر : 839601

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه، حملات بامداد پنجشنبه و جمعه رژیم متجاوز صهیونیستی به برخی مراکز در دمشق و حومه آن را به شدت محکوم کرد.

کنعانی بیان کرد: با کمال تأسف و تعجب جامعه جهانی واکنش مورد انتظار و بازدارنده‌ای نسبت به حملات نظامی متجاوزانه و مستمر رژیم صهیونیستی به سوریه از جمله فرودگاه‌های غیرنظامی و حتی اماکن مسکونی این کشور نداشته و همین مسئله باعث تشویق رژیم یادشده در ادامه نقض حاکمیت و تمامیت سرزمینی یک کشور مستقل عضو سازمان ملل و تکرار جرم و جنایت در حق شهروندان و نظامیان آن شده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اینگونه اقدامات تجاوزکارانه را نقض اَشکار و مستمر قوانین و مقررات بین‌المللی و نیز اقداماتی فرافکنانه به منظور انحراف توجهات از بحران‌ها و شکاف‌های عمیق داخلی این رژیم و ناخرسندی آن از استحکام داخلی و گشایش‌های اخیر در روابط خارجی سوریه دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه بار دیگر از نهاد‌های مسئول بین‌المللی و در رأس آن‌ها شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست سریعاً به مسئولیت قانونی و شناخته شده خود در اقدام علیه متجاوز و ممانعت از استمرار تجاوزات رژیم صهیونیستی و نقض مکرر و فاحش حاکمیت و تمامیت سرزمینی یک کشور عضو سازمان ملل عمل کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته