دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس سازمان نوسازی مدارس مطرح کرد؛

اجرای طرح شهید عجمیان در عید نوروز

اجرای طرح شهید عجمیان در عید نوروز
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان در عید نوروز، گفت: در این طرح، گروه‌های جهادی به برکت نام شهیدان جریان قابل توجهی را در سطح کشور به راه انداختند.
کد خبر : 839485

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، حمیدرضا خان‌محمدی، با بیان اینکه در رویکرد جدید سازمان نوسازی مدارس، شعار مردمی‌سازی دولت، تقویت شده و این روند در سال جدید باید ادامه داشته باشد، گفت: کار برای مردم بسیار مهم است و مدیران کارهای بزرگی را در پیش دارند؛ لذا در این ایام مبارک از خداوند بخواهیم در خدمت به مردم به ما کمک کند، چرا که هیچ موفقیتی بدون اراده خداوند صورت نخواهد گرفت.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح‌هایی که اخیراً در این مجموعه آغاز شده است، گفت: طرح «شهید آرشام سریداران» با محوریت ساماندهی مدارس سنگی با جذب منابع مشارکتی لازم به مرحله اجرا در آمده است.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان در عید نوروز، گفت: در این طرح گروه‌های جهادی به برکت نام شهیدان جریان قابل توجهی را در سطح کشور به راه انداختند، که در فصل تابستان با همراهی دستگاه‌های مختلف با گستردگی بیشتری ادامه خواهد داشت.

خان‌محمدی «جایزه ملی نصیر» را فرصتی جهت دریافت فکرها و ایده‌های ناب جوانان جهادی دانست که در سال جدید باید با برنامه‌ریزی و تلاش لازم با استقبال نخبگان جوان و نوجوان اجرایی شود و ادامه داد: با حضور جوانان نخبه و متخصص در مجموعه سازمان می‌توانیم در صورت تأمین اعتبار لازم، سالانه به ظرفیت تحویل ۳۰ هزار کلاس درس برسیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته موفقیت‌های خوبی در تخصیص اعتبارات حوزه مدرسه سازی داشته‌ایم، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ با تلاش‌های انجام شده در بودجه سال، اعتبارات قابل توجهی مصوب شد که بسیار خوشحال‌کننده و امید آفرین است، هرچند حذف برخی از مواد نگرانی‌هایی دارد اما امیدواریم با مشارکت دیگر دستگاه‌ها پوشش لازم صورت پذیرد.

وی افزود: همچنین در سال گذشته در خصوص استانداردسازی سامانه‌های گرمایشی و سرمایشی اقدامات قابل توجهی انجام شد که در سال جدید باید تداوم یابد، در موضوع زلزله شهرستان خوی تلاش مناسبی برای استقرار و استمرار روند آموزش صورت پذیرفت و بدون کمترین ایجاد تعهد موضوعات مختلف به خوبی مدیریت شد؛ در حوزه خیرین نیز روند مشارکت مردم در مدرسه سازی تسریع و توسعه یافت و جلسات خوبی برگزار شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تأکید کرد: باید تلاش کنیم شاخص‌های مطلوب سازمان تعیین و تا پایان دولت محقق شوند. تحول در مدرسه‌سازی با رویکرد صنعتی سازی اقدامی است که لازم است در سال جدید شروع شود، با تلاش مضاعف و بالا بردن سرعت تکمیل پروژه‌ها، باید نیاز کشور در تخریب و مقاوم سازی تک رقمی شود.

خان‌محمدی بیان کرد: آنچه امروز در جمهوری اسلامی ایران مورد انتظار است تأکید بر مدل مدیریت اسلامی از جنس مدیریت ائمه معصومین (ع) است و سازمان نوسازی در این خصوص باید پیشتاز باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر