دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 فروردين 1402 - 12:11
آغاز اردوی تیم والیبال زیر ۱۶ سال دختران

داورزنی: هیچ تفاوتی بین دختران و پسران والیبال قائل نیستیم

داورزنی: هیچ تفاوتی بین دختران و پسران والیبال قائل نیستیم
رییس فدراسیون والیبال در جمع بازیکنان دعوت شده به نخستین اردوی آماده‌سازی تیم زیر ۱۶ سال دختر ایران گفت: هیچ تفاوتی بین دختران و پسران والیبال قائل نیستیم و سال گذشته هم برای والیبال زنان ایران چیزی کم نگذاشتیم.
کد خبر : 839453

به گزارش خبرگزاری آنا، نخستین اردوی آماده‌سازی تیم زیر 16 سال دختر ایران از روز گذشته (سه‌شنبه هشتم فروردین) با ورود بازیکنان به اردو آغاز شد و محمدرضا داورزنی امروز (چهارشنبه نهم فروردین) در جمع بازیکنان دعوت شده حاضر شد و خطاب به آن‌ها، گفت: امسال برای نخستین بار مسابقات قهرمانی زیر 16 سال آسیا در 2 گروه پسران و دختران برگزار می‌شود که 3 تیم برتر این مسابقات سهمیه رقابت‌های جهانی سال 2024 را به دست می‌آورند.

وی با اشاره به این‌که حضور شایسته و افتخارآفرین تیم‌های ورزشی در میادین آسیایی و بین‌المللی باعث افزایش نشاط اجتماعی می‌شود، گفت: والیبال به دفعات دل مردم را شاد کرده است. تا کنون تماس‌های زیادی از ایرانی‌ها در سراسر جهان داشتیم که از عملکرد والیبال کشورمان ابراز رضایت کردند و از تماشای بازی‌های این رشته موفق تیمی ایران لذت بردند.

رییس فدراسیون والیبال خطاب به بازیکنان دعوتی به اردوی تیم زیر 16 سال دختر ایران گفت: دقت کنید که در چه عرصه‌ای قدم گذاشتید و کار خود را شروع کردید، باید از الان برای قهرمانی بجنگید. اگر می‌خواهید در این رشته ورزشی آینده خوبی داشته باشید، اولویت زندگی‌تان باید والیبال باشد. اگر نمی‌توانید جای دیگران را نگیرید.

وی تصریح کرد: کار و مسیر سختی پیش‌رو دارید، خستگی، عرق ریختن، دوری از خانواده و بسیاری از چالش‌های دیگر را پیش رو دارید و اگر در تمرینات تمرکز نداشته باشید، عملکردتان تحت تاثیر این موانع قرار می‌گیرد. 100 درصد توان در تمرینات بسیار مهم است زیرا در مسابقات هم همین کارها را باید انجام دهید.

داورزنی به مسیر حدود 15 ساله بازیکنان در والیبال اشاره کرد و گفت: در ابتدای این مسیر قرار دارید و باید با دقت کامل در تمرینات و مسابقات حضور یابید.

وی به سیاست‌های کلی فدراسیون که سرمایه‌گذاری خوب در رده‌های سنی است، اشاره کرد و گفت: هیچ تفاوتی بین دختران و پسران در این مسیر قائل نیستیم و سال گذشته هم برای والیبال زنان ایران چیزی کم نگذاشتیم. اگر بخواهیم در والیبال زنان همانند مردان عمل کنیم، باید از این رده سنی کار خوب شروع شود.

داورزنی تاکید کرد: دختران و زنان والیبالیست ایران از نظر هوش و بدنی هیچ چیزی از بازیکنان ژاپن، چین و کشورهای برتر این رشته ورزشی کم ندارند، اما از نظر ذهنی باید برای میادین مهم آماده شوند. قسمتی از این برنامه به فدراسیون برمی‌گردد و ما تمام تلاش خودمان را می‌کنیم، اما قسمت عمده آن به خود بازیکنان برمی‌گردد و باید باور داشته باشید که می توانید.

وی با یادآوری 42 سال فعالیت در ورزش ایران گفت: با مشکلات نسل جوان هم آشنا هستم، اما زندگی اردویی شرایط خاص خود را دارد و باید بازیکنان برای موفقیت تیم ملی با این شرایط کنار بیایند. 90 درصد منابع مالی را فدراسیون تامین می‌کند و از دولت نمی‌گیرد، تمام نیاز تیم‌ها را برآورده می کنیم اما انتظار هم داریم که بازیکنان و کادر فنی با جان و دل برای تیم ملی تلاش کنند.

سرمربی تیم والیبال زیر 16 سال دختر ایران نیز در این نشست گزارشی از نحوه انتخاب این بازیکنان از بین هزاران استعداد برتر کشور ارائه کرد و گفت: فرصت زیادی برای آماده‌سازی نداریم و باید هر چه سریعتر به نفرات قطعی تیم برسیم، اما فقط به این گروه از بازیکنان اکتفا نخواهیم کرد و هر بازیکنی که شایسته باشد به تیم ملی دعوت می‎‌شود.

فاطمه شعبان خمسه تصریح کرد: بازیکنانی هستند که شرایط مطلوبی دارند و شاید الان نتوانند در تیم زیر 16 سال مفید باشند، برای حفظ این نفرات گروه ب را تشکیل می‌دهیم تا برای آینده والیبال زنان ایران بازیکنان مناسب پرورش یابند.

میلاد تقوی دبیرکل و فریبا محمدیان نایب رییس بانوان رییس فدراسیون را در این نشست همراهی کردند.

نخستین اردوی آماده‌سازی تیم زیر 16 سال دختر ایران از هشتم فروردین با حضور 21 بازیکن در کمپ تیم‌های ملی زنان آغاز شده است و به مدت 10 روز ادامه خواهد داشت.

هستی واحدی، آیناز باقری، حدیث ارفع رفیعی، زهرا نجف بیک، کوثر قبادی، فاطمه صدیقی، زهرا محمدزاده، کیمیا صفری، لعیا افزونی، فهامه جولانی، ستایش شعبانی، ریحانه اسماعیلی، نیلوفر محمدی، ستایش رضایی، یسنا آهنکوب، نگار ملاحسینی، نگین مطبوعی، عسل ولی‌پور، تینا حیدری، کیمیا سهرابی و یلدا جعفری بازیکنان دعوت شده به این اردو هستند.

مسابقات والیبال قهرمانی زیر 16 سال دختر آسیا از 10 تا 17 تیرماه سال 1402 به میزبانی چین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر