دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 فروردين 1402 - 10:11
آزمون ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار می‌شود؛

ثبت نام در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی پس از تعطیلات نوروز

ثبت نام در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی پس از تعطیلات نوروز
آخرین فرصت ثبت نام در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی تعیین شد. داوطلبان می‌توانند روز‌های ۱۴ و ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ برای ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.
کد خبر : 839424

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و با توجه به نزدیکی به زمان آزمون، آخرین فرصت برای ثبت نام و ویرایش اطلاعات بر اساس مصوبات نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی و قانون اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی درنظر گرفته شد.

زمان ثبت نام و ویرایش از روز دوشنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ آغاز می‌شود و داوطلبان تا روز سه شنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند و یا اطلاعات ثبت نامی خود را ویرایش کنند. متقاضیان باید در این بازه زمانی، ثبت نام و مدارک خود را ارسال کنند.

همچنین مرکز سنجش آموزش پزشکی شرایط جدید انتخاب رشته‌های تخصصی طب اورژانس و بیهوشی را اعلام کرد.

با توجه به مصوبات نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی، به تمام دانشجویان رشته پزشکی عمومی که مطابق مقررات آموزشی مقطع مذکور مشمول افزایش سنوات تحصیلی شناخته نشده و حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ فارغ التحصیل می‌شوند، اجازه داده می‌شود تا صرفا جهت پذیرش در رشته‌های تخصصی طب اورژانس و بیهوشی اقدام به ثبت نام و شرکت در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی، کنند.

خدمات مرتبط با قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان این گروه از پذیرفته شدگان، پس از اتمام دوره مقطع تخصصی پزشکی بالینی با مدت تعهدات ضریب K ایشان منطبق با مقررات مرتبط در سهمیه پذیرش تجمیع خواهد شد.

نکته: داوطلبانی که در وضعیت خدمات قانونی یا نظام وظیفه گزینه «عدم گذراندن طرح و فارغ التحصیلی تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲» یا «عدم گذراندن نظام وظیفه و فارغ التحصیلی تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲» را انتخاب کنند، گزینه «فقط متقاضی رشته بیهوشی و یا طب اورژانس» برای آن‌ها نمایش داده خواهد شد و در مرحله انتخاب رشته محل صرفاً قادر به مشاهده رشته‌های طب اورژانس و بیهوشی خواهند بود و سایر رشته‌ها برای داوطلب قابل مشاهده و انتخاب نیست.

همچنین بر اساس قانون اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی ماده ۳ دانش آموختگان مقاطع پزشکی عمومی پذیرفته شده سهمیه این قانون که حائز شرایط آیین نامه‌های استعداد درخشان مصوب وزارت بهداشت، هستند، صرفاً در همان سال فارغ التحصیلی مجازند در آزمون‌های دستیاری تخصصی در رشته مورد نیاز دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی محل تعهد شرکت کنند و در صورت قبولی، مجموع تعهدات دو مقطع را پس از فارغ التحصیلی در محل تعهد به صورت آموزشی یا درمانی سپری کنند.

جزئیات قانون اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی در اینجا قابل مشاهده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته