دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 فروردين 1402 - 09:55
در نشست مشترک استاندار یزد با فرهیختگان اشکذر مطرح شد؛

بنیاد‌های پیشرفت در شهرستان‌ها راه‌اندازی شود

بنیاد‌های پیشرفت در شهرستان‌ها راه‌اندازی شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد پیشنهاد راه‌اندازی بنیاد‌های پیشرفت در شهرستان‌ها و تدوین طرح برش یزد نوین را در نشست مشترک استاندار یزد با فرهیختگان اشکذر مطرح کرد.
کد خبر : 839416

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از یزد، محمدرضا دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در نشست نوروزی-رمضانی استاندار با جمعی از فرهیختگان شهرستان اشکذر با توجه به شعار سال با عنوان «مهار تورم و رشد تولید»، منابع نیروی انسانی را مهم‌ترین ثروت و مؤلفه ارزش آفرین شهرستان اشکذر ذکر کرد.

وی گفت: تأسیس بنیاد‌های پیشرفت در شهرستان‌ها می‌تواند ظرفیت‌های نخبگانی مردمی را در راستای توسعه متوازن، درون‌زا، مشارکت افزا و آینده‌نگر به کار گیرد تا با ورود کارخانجات، محیط زیست که دغدغه اصلی مردم شهرستان اشکذر است با مخاطره مواجه نشود.

دهقانی اشکذری رعایت عدالت در پروژه‌های پیش‌ران را یکی از مطالبات مردم شهرستان اشکذر ذکر کرد و طرح تدوین برش شهرستانی یزد نوین را سبب رعایت عدالت در توزیع بودجه‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی صنایع در شهرستان‌ها دانست.

بنیاد‌های پیشرفت در شهرستان‌ها راه‌اندازی شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد پیشنهاد داد سند بنیادین آموزش و پرورش برای اجرا در یک شهرستان به صورت پایلوت(نمونه) انجام شود تا بعد از برطرف شدن نقاط ضعف قابل اجرا و تعمیم در سطح کشور باشد.

برنامه آخر این همایش رونمایی از طرح پویش دانش آموزی حمایت از کالای ایرانی بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر