دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 فروردين 1402 - 17:08
تبعات همسویی با آمریکا؛

پارلمان ژاپن بالاترین بودجه نظامی تاریخ این کشور را تصویب کرد

پارلمان ژاپن بالاترین بودجه نظامی تاریخ این کشور را تصویب کرد
پارلمان ژاپن امروز سه شنبه لایحه بودجه بزرگ این کشور به ارزش ۱۱۴.۳۸ تریلیون ین (۸۷۴ میلیارد دلار) را برای سال مالی ۲۰۲۳ که از آوریل آغاز می‌شود، تصویب کرد.
کد خبر : 839357

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، پارلمان ژاپن امروز سه شنبه لایحه بودجه بزرگ این کشور به ارزش ۱۱۴.۳۸ تریلیون ین (۸۷۴ میلیارد دلار) را برای سال مالی ۲۰۲۳ که از آوریل آغاز می‌شود، تصویب کرد؛ لایحه‌ای که شامل رکوردی جدید برای بودجه‌های تامین اجتماعی و بودجه نظامی است.

بر اساس گزارش خبرگزاری کیودو، پارلمان ژاپن در قالب تصویب این لایحه همچنین بودجه نظامی که با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به بودجه قبلی، یک رکورد را در زمینه افزایش ثبت کرده و به ۶.۸۲ تریلیون ین رسیده، تصویب کرده است. این بودجه نظامی همچنین اولین بودجه تصویب شده در چارچوب یک طرح پنج ساله بی‌سابقه و جنجالی تقویت ظرفیت و بودجه ارتش ژاپن محسوب می‌شود.

همچنین دولت ژاپن رکورد جدیدی در زمینه افزایش بودجه تامین اجتماعی با توجه به تداوم روند کهنسالی جمعیت این کشور ثبت کرده و این بودجه را به ۳۶.۸۹ تریلیون ین رسانده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نظرات بینندگان ۱ نظر
مهدی
Iran (Islamic Republic of)
سه‌شنبه ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۶
۰
از آماری که نوشتید مطمئن هستید؟ بودجه نظامی ژاپن همین سال پیش ۴۶ میلیارد دلار بوده و گمان می کنم بودجه امسال ۲ ‌برابر این میزان حدودا ۸۵ میلیارد باشد. مبلغی که نوشتید برابر با کل بودجه نظامی آمریکاست !
هلدینگ شایسته