دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 فروردين 1402 - 14:52

بهترین کتاب‌های تست زیست ۱۴۰۳

بهترین کتاب‌های تست زیست ۱۴۰۳
یک کتاب تست زیست استاندارد که مطابق با سطح علمی شما تالیف شده باشد، حتی از شرکت در کلاس‌های کنکوری هم کمک کننده‌تر است. اما کدام کتاب مناسب سطح من است و با خواندن کدام کتاب می‌توانم شاهد پیشرفتم در درس زیست باشم؟
کد خبر : 839344

به گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا، من خیلی زیست می‌خوانم اما درصد و ترازم در آزمون‌ها هیچ پیشرفتی نمی‌کند، تعداد تست‌های غلطم در درس زیست از تست‌های درستم بیشتر است و ده‌ها جمله مشابه این‌ها که نشان می‌دهد تعداد زیادی از داوطلبان رشته تجربی، علی‌رقم داشتن ساعت مطالعه بالا در درس زیست شناسی، قادر به حل تست‌های این درس نیستند و بعد از مدتی تلاش برای پیشرفت در درس زیست، به تدریج ناامید می‌شوند. برخی داوطلبان هم فکر می‌کنند با شرکت در کلاس‌های کنکوری برایشان معجزه رخ می‌دهد. خبر خوب اینکه یک کتاب تست زیست استاندارد که مطابق با سطح علمی شما تالیف شده باشد، حتی از شرکت در کلاس‌های کنکوری هم کمک کننده‌تر است. سوال مهمی که الان برای اکثر شما پیش می‌آید این است که کدام کتاب مناسب سطح من است و با خواندن کدام کتاب می‌توانم شاهد پیشرفتم در درس زیست باشم؟ بعد از استقبال داوطلبان از مقاله بهترین منابع زیست کنکور 1402 تصمیم به تولید این محتوا گرفتیم.

اهمیت درس زیست شناسی در کنکور

حتی داوطلبانی هم که ساعت مطالعه پایینی در طول روز دارند، بخش قابل توجهی از همین ساعت مطالعه را به درس زیست شناسی اختصاص می‌دهند؛ به عبارت دیگر شاید شما از داوطلبان بشنوید که من خیلی کم ریاضی و فیزیک می‌خوانم اما کمتر داوطلبی از مطالعه درس زیست غافل می‌شود. از طرفی ضریب این درس در کنکور 12 است که این بیشترین درصد بین همه درس‌های کنکور تجربی است؛ همین مسئله نشان می‌دهد که درس زیست تاثیرگذارترین درس رشته تجربی است و اگر می‌خواهید رویای قبولی در کنکور را محقق کنید، باید بیشتر روی درس زیست شناسی سرمایه‌گذاری کنید. به عنوان اولین قدم برای موفقیت در این درس بیایید با کتاب‌های تست زیست کنکور بیشتر آشنا شویم.

اهمیت استفاده از کتاب‌های تست زیست در کنکور

حتما بارها معلم زیستتان تاکید کرده که مهم‌ترین منبع درس زیست برای کنکور، کتاب‌های درسی هستند. این گفته درست است اما اگرچه مهم‌ترین منبع درس زیست کتاب درسی است اما برای رسیدن به درصد بالا، کتاب درسی به تنهایی کافی نیست و حتما باید در کنار آن از یک کتاب تست مناسب هم استفاده کنید. اگر کتاب درسی را به دقت مطالعه کنید، شک نکنید که باز هم نکاتی در همان متن کتاب درسی وجود دارد که از چشم شما مخفی می‌مانند؛ چون مطالب این درس به شدت مفهومی هستند. علاوه بر این برخی از بخش‌های کتاب درسی مبهم هستند یا دست کم فهم آنها برای داوطلبان دشوار است؛ برای مثال حتی اگر ساعت‌ها به شکل‌های کتاب درسی زل بزنید، باز هم احتمالا آن چنان که باید و شاید متوجه نکات آن نمی‌شوید. از همه این‌ها که بگذریم، با یک نگاه اجمالی به تست‌های کنکورهای اخیر متوجه می‌شوید که لازم است به تعداد کافی سوالاتی مشابه این تست‌ها کار کنید (سوالات مفهومی و ترکیبی) تا در کنکور حرفی برای گفتن داشته باشید.

مهم‌ترین معیار برای انتخاب کتاب تست زیست

تنوع و تعدد کتاب‌های تست زیست شناسی به قدری زیاد است که اکثر داوطلبان برای انتخاب بهترین کتاب تست سردرگم می‌شوند؛ اگر بخواهید صرفا به توصیه رتبه‌ برترها عمل کنید، خودتان متوجه می‌شوید که هر کدام از رتبه برترها یک منبع را به عنوان بهترین کتاب تست زیست معرفی می‌کنند. به علاوه مهم‌ترین نکته برای انتخاب کتاب تست برای هر درسی، انتخاب بر اساس سطح علمی داوطلبان است. داوطلبان از نظر سطح علمی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

سطح مبتدی: درصد درس زیست‌شان زیر 30 درصد است، این داوطلبان باید کتاب‌های درسنامه محور انتخاب کنند.

سطح متوسط: درصد زیست آنها 30 تا 60 درصد است؛ بهترین منبع برای این داوطلبان کتاب‌های تست محور است.

سطح پیشرفته: این داوطلبان باید با حل سوالات ترکیبی، دشوار و چالشی اطلاعاتشان را به چالش بکشند.

بهترین کتاب‌های تست زیست بر اساس سطح داوطلبان

·        اگر در درس زیست ضعف دارید: به یک کتاب تست با درسنامه قوی و کامل، لحن روان و قابل فهم و سوالات سطح‌بندی شده احتیاج دارید؛ همه ویژگی‌های گفته شده را می‌توانید در کتاب‌های تست زیست تک پایه خیلی سبز و سیر تا پیاز گاج بیابید. از آنجایی که در هر کتاب به یک پایه به صورت جداگانه پرداخته شده است، حجم هر کتاب نسبتا زیاد است و مطالعه آن فقط به داوطلبان ضعیف و داوطلبانی که زمان کافی در اختیار دارند توصیه می‌شود.

·        اگر به دنبال پیشرفت بیشتر در زیست هستید: برای گذر از سطح متوسط و رسیدن به سطح پیشرفته، باید تمرکزتان را بیشتر روی حل تست بگذارید. کتاب‌هایی با درسنامه کاربردی، تست‌های متنوع و کافی شامل انواع سوالات کنکوری، چالشی و ترکیبی و نیز پاسخنامه‌های کامل، بهترین منابع برای داوطلبان متوسط هستند. کتاب زیست شناسی جامع خیلی سبز، نسل جدید نشر الگو و میکرو گاج چنین ویژگی‌هایی دارند.

·        برای خفن‌ها: به عنوان یک داوطلب سطح پیشرفته باید اولا در درس زیست به تسلط کامل برسید، دوما با حل تست‌های چالشی و ترکیبی اطلاعاتتان را به چالش بکشید. کتاب‌های آی کیو گاج و نردبام خیلی سبز مخصوص داوطلبان سطح پیشرفته طراحی شده‌اند.

کتاب‌های زیست خیلی سبز، مناسب برای همه سطوح

انتشارات خیلی سبز یکی از موفق‌ترین انتشارات‌ها در زمینه تالیف کتاب‌های تستی و کنکوری است، کتاب‌های تست زیست خیلی سبز بهترین کتاب‌های این انتشارات هستند و به جرات می‌توان گفت مهم‌ترین عامل معروفی و محبوبیت خیلی سبز، کتاب‌های تست زیست شناسی این انتشارات هستند. نکته مهم در مورد کتاب‌های زیست خیلی سبز این است که این انتشارات برای همه داوطلبان در همه سطوح کتاب تالیف کرده است:

·        سطح مبتدی: تک پایه (دهم، یازدهم و دوازدهم)، کتاب پایه (دهم و یازدهم) خیلی سبز و کتاب درسنامه خیلی سبز

·        سطح متوسط: کتاب جامع خیلی سبز یا کتاب پینوکیو

·        سطح پیشرفته: نردبام خیلی سبز و فصل آزمون خیلی سبز

·        کتاب‌های موضوعی: زیست شناسی گیاهی، شکل آزمون، زیست جانوری و عبارت‌های درست و نادرست زیست شناسی موضوعی خیلی سبز

بهترین کتاب‌های تست زیست 1403 را از کجا بخریم؟

اگر به عنوان یک داوطلب کنکوری برای زمانتان ارزش قائلید، توصیه می‌کنم به جای خرید حضوری، کتاب‌های تست مورد نیازتان را به صورت آنلاین و از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خریداری کنید. بهترین فروشگاه اینترنتی برای خرید کتاب‌های تستی و کنکوری، وب سایت پایتخت کتاب است. در وب سایت پایتخت کتاب می‌توانید:

https://www.paytakhteketab.com

·        تمام کتاب‌های تست زیست کنکور معرفی شده در این محتوا را پیدا کنید.

·        می‌توانید نمونه‌ای از هر کتاب را به صورت فایل pdf و کاملا رایگان دانلود کنید.

·        منابع مختلف برای هر درس را با هم مقایسه کنید.

·        توضیحات مربوط به هر کتاب را مطالعه کنید و مناسب‌ترین کتاب را پیدا کنید.

·        در کمترین زمان و با مناسب‌ترین هزینه از هر نقطه‌ای از ایران کتاب‌های مورد نیازتان را سفارش دهید.

·        روزانه صدها مقاله مشاوره‌ای و انگیزشی را در وبلاگ این فروشگاه مطالعه کنید.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر