دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 فروردين 1402 - 08:14
گفتگو/ به دانش بنیان‌ها همچنان توجه شود

«تولید» باید دانش بنیان و صادرات محور باشد

«تولید» باید دانش بنیان و صادرات محور باشد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث تولید یک مسئله اساسی است گفت: اگر تولید ما دانش بنیان و صادرات محور نباشد امروز در توسعه کشور تاثیرگذار نخواهد بود.
کد خبر : 839267

بهروز محبی نجم آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شوای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، با اشاره به اهمیت «رشد تولید»، گفت: شعار‌هایی که مقام معظم رهبری مطرح می‌کنند خلاصه بررسی‌های دقیق حداقل ۲۰۰ اندیشکده است که بر اساس نیاز‌های واقعی و اولویت‌های کشور مطرح می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه بهبود شاخص‌های اقتصادی در ایران مستلزم اصلاح و رونق تولید است، اظهارکرد: دو برچسب اشتغال آفرین و دانش بنیان بودن که مقام معظم رهبری در سال گذشته مطرح کردند در این رابطه خیلی مهم است؛ اگر امروز تولید ما دانش بنیان و صادرات محور نباشد قطعا تاثیر بنیادین در توسعه کشور نخواهد داشت.

نماینده مردم سبزوار در مجلس در رابطه با عملکرد مجلس در تحقق اهداف شعار سال گذشته نیز افزود: مجلس، قانون جهش شرکت‌های دانش بنیان را مصوب کرد تا از شرکت‌های دانش بنیان حمایت شود، البته دولت هم ضرورت موضوع را به درستی تشخیص داد و با مجلس همراهی کرد و این همیاری موجب منحی تغییرات مثبت و رو به رشد به نفع مردم شد.

محبی نجم آبادی گفت: امیدواریم امسال نیز بحث «اشتغال» به خوبی ساماندهی شود و نوع نگاه به شرکت‌های دانش بنیان شرایط بهتری پیدا کند و به آن‌ها توجه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر