دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 فروردين 1402 - 08:00
در گفتگو با آنا؛

سوادکوهی: مسئولان بعد از مدال گرفتن یاد کشتی نیفتند/خیلی راحت‌تر از قبل باروز را می‌برم

سوادکوهی: مسئولان  بعد از مدال گرفتن یاد کشتی نیفتند خیلی راحت‌تر از قبل باروز را می‌برم
ملی پوش کشتی آزاد گفت: خیلی خوشحالم که توانستم جردن باروز را ببرم و در دفعات آینده راحت‌تر از قبل او را شکست خواهم داد.
کد خبر : 839240

علی سوادکوهی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در خصوص اینکه سال ۱۴۰۱ برای او چگونه بود، اظهار داشت:ابتدا سال جدید را به مردم خوب کشورم تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و امیدوارم در سال جدید تمام مردم کشورم به چیز‌هایی که لیاقتش را دارند، برسند. خدارا شکر سال خوبی برای من بود و توانستم در عرصه‌های مختلفی که رفتم رو سفید باشم و هم بهترین کشتی هایم را بگیرم و شرمنده مردم کشورم نشوم. بیشتر از این خوشحالم که اولین ایرانی لقب گرفتم که جردن باروز افسانه‌ای که شکست دادن او برای ایرانی‌ها به یک آرزو تبدیل شده بود را به واقعیت تبدیل کنم و او را ببرم. همچنین شکست سیداکوف از دیگر اتفاقات مهم ورزشی برای من بود.

وی افزود: از این نتایج شاید خوشحال باشم، اما احساس غرور نمی‌کنم، زیرا یک ورزشکار هر روز باید برای بهتر شدن تلاش کند تا بتواند به آرزو‌هایی که دارد برسد، مانند جهان پهلوان تختی که با عرق ریختن توانست سمبل کشتی ایران شود. کشتی هم ورزش پهلوانی است و می‌کوشم تا هر روز نسبت به روز گذشته هم افتاده‌تر شوم و هم به خودم بیاموزم که می‌توانم در هر ثانیه از زندگی ام‌ نکات جدیدی را یاد بگیرم.

عضو تیم ملی کشتی آزاد ادامه داد: الان هدف بعدی من برای مسابقات جام تختی و بعد هم مسابقات جهانی یا حتی بازی‌های آسیایی است که شهریور ماه برگزار خواهد شد. من اهدافم را گام‌به‌گام دنبال می‌کنم. به خودم ایمان و باور قلبی دارم که می‌توانم این فرصتی که با تلاش خودم و همچنین لطف خداوند متعال برایم ایجاد شده را به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنم و بهترین مدال‌ها را برای کشورم به دست بیاورم.

سوادکوهی در پاسخ به این سوال که اگر بار دیگر با باروز رقابت کند، باز هم می‌تواند او را شکست دهد یا خیر گفت: از قبل به شکست‌دادن باروز در جام جهانی فکر کرده بودم. این برای من یک آرزو نبود که نتوانم به آن دست یابم، بلکه یک هدف بود که روز و شب برای رسیدن به آن عرق ریخته بودم. من در مسابقات ترکیه هم با او کشتی گرفته بودم و با وجود سرتر بودن از حریف، اما اشتباهات داوری باعث شد که با وجود شایستگی زیاد شکست بخورم. اما در آمریکا از همان شروع مسابقه به خودم تلقین کردم که باید او را ببرم و خداراشکر این اتفاق هم رخ داد. اگر دوباره با او سرشاخ شوم مطمئن باشید راحت‌تر او را شکست می‌دهم.

وی در پایان در مورد شرایط از لحاظ حمایتی چگونه است، اظهار داشت: حقیت امر این است که ما هر روز در تمرینات ریاضت و سختی‌های زیادی را به جان می‌خریم تا برای هر لحظه‌ای هم که شده دل مردم را با مدال‌هایی که می‌گیریم شاد کنیم و در آن سوی مقابل هم از مسئولان توقع داریم به ورزش اول کشور که همیشه در بزنگاه‌ها به داد کاروان ورزشی ایران چه در المپیک و چه بازی‌های آسیایی آمده را نگاه و توجه بهتری داشته باشند. الان نیاز به حمایت مسئولان ورزش کشور داریم نه اینکه در آستانه مسابقات بیایند و به ما سر بزنند با صحبت‌های خودشان قوت قلب به ما بدهند. نه اینکه پس از مدال آوری برای گرفتن عکس یادگاری به سمت ما بیایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر