دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
07 فروردين 1402 - 15:17
سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران:

کدام اِلمان‌های شهر تهران در رویداد بین‌المللی "ساعت زمین" خاموش شد؟

کدام اِلمان‌های شهر تهران در رویداد بین‌المللی  ساعت زمین  خاموش شد؟
سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از خاموشی بیش از ٧ اِلمان برجسته شهری، تمامی میادین و ساختمان های ستادی در سطح مناطق ٢٢ گانه همزمان با رویداد بین المللی "ساعت زمین" خبر داد.
کد خبر : 839232

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا؛ «حلیا سادات حسینی» با اشاره به اینکه شهرداری تهران امسال برای سیزدهمین سال پیایی با خاموش کردن المان های شهری و ساختمان های ستادى خود با رویداد بین المللی ساعت زمین همراه شده است گفت: رویداد بین المللی ساعت زمین یک رویداد بین‌المللی است که توسط صندوق جهانی طبیعت نامگذاری شده و هدف آن جلب توجه مردم به حفظ کره زمین و پیامدهای تغییرات اقلیمی در آخرین شنبه مارس است.

حسینی اظهار داشت: شهرداری تهران با خاموشی یک ساعت المان های مهم شهر تهران اعم از برج آزادی ، برج میلاد، پل طبیعت و گنبد مینا، دریاچه شهدای خلیج فارس ، برج طغرل ، باغ موزه قصر، میادین مرکزی و ساختمان های ستادی نواحی در مناطق بیست و دوگانه با رویداد بین المللی ساعت زمین همراه شد. 

سرپرست اداره كل محيط زيست و توسعه پايدار شهردارى تهران رويداد بين المللى "ساعت زمین" تلنگری برای زمینیان دانست تا با نگاه به پشت سر خود نظاره‌گر آنچه باشند که تاکنون ایجاد کرده‌اند.

حسينى در ادامه تاكيد كرد: ساعت زمین، ۶۰ دقیقه همراهی آگاهانه ما انسانهاست برای بهبود وضعیت محیط زیست و بیانگر این پیام مهم که اقدامات کوچک محیط زیستی، هرچند نمادین می‌تواند تاثیری قابل توجه بر تغییرات آب و هوایی در منطقه بگذارد.

آئین «ساعت زمین» در سال ۱۴۰۲ در روز شنبه ( ۵ فروردین مصادف با ۲۵ مارچ سال ۲۰۲۳ ) از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در سراسر جهان برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر