دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
تحقق شعار سال در ارتباط نزدیک دولت با جامعه دانشگاهی؛

دولت از راهکار‌های علمی دانشگاه برای مهار تورم و رشد تولید استفاده کند

دولت از راهکار‌های علمی دانشگاه برای مهار تورم و رشد تولید استفاده کند
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد که دولت در ارتباط نزدیک با جامعه دانشگاهی از راهکار‌ها و پیشنهادهای علمی برای تحقق شعار سال استفاده کند.
کد خبر : 839218

نوشا ضیاء جهرمی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در گفتگو با خبرنگار آنا، نقش دانشگاه در مهار تورم و رشد تولید را مهم ارزیابی و اظهار کرد: دانشگاه می‌تواند با بررسی مشکلات موجود در جامعه، انجام همفکری و طرح مسئله با متخصصان مربوط و طرح پیشنهادها برای حل معضل در این راستا، مؤثر باشد و دولت با ارتباط نزدیک با جامعه دانشگاهی از راهکار‌ها و پیشنهادهای علمی استقبال و استفاده کند.

وی مؤلفه‌ها و راهکارهای لازم برای مهار تورم را استقلال بانک مرکزی در سیاست‌های پولی کشور به جای سیاست‌های دستوری، کنترل کسری بودجه، مدیریت هزینه‌های جاری دولت، افزایش صادرات و کاهش اختلاف قیمت ارز نیمایی با ارز بازار برشمرد.

** لازمه رشد تولید در کشور

رئیس مرکز خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد استان چهارمحال و بختیاری، لازمه رشد تولید در کشور را قوانین حمایتی کنترل شده به منظور اختصاص ارز دولتی به تولیدکنندگان در راستای کاهش نرخ تمام شده محصولات و به دنبال آن نظارت قوی برای کنترل قیمت‌ها، حمایت از نیرو‌های انسانی تربیت شده توسط دانشگاه‌ها و به‌کارگیری آنان در شرکت‌های دانش‌بنیان‌ عنوان کرد.

ضیاء جهرمی با بیان اینکه مهار تورم و رشد تولید باعث رشد و شکوفایی اقتصاد کشور، افزایش امید به زندگی در جامعه و افزایش کیفیت زندگی خواهد شد، گفت: با توجه به شرایط کنونی، رفع تحریم‌ها، افزایش روابط بین‌المللی و کاهش چاپ اسکناس به تحقق شعار سال به عنوان «مهار تورم و رشد تولید» کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر