دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 فروردين 1402 - 16:48
با مصوبه هیئت دولت؛

۷۰ هزار میلیارد ریال برای تامین تجهیزات امدادی کشور اختصاص یافت

۷۰ هزار میلیارد ریال برای تامین تجهیزات امدادی کشور اختصاص یافت
هیئت دولت با توجه به بحرانی بودن امکانات و تجهیزات امدادی کشور ۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تقویت زیرساخت‌ها و تجهیزات جمعیت هلال احمر، سازمان اورژانس و سازمان انتقال خون اختصاص داد.
کد خبر : 839014

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، هیئت دولت به منظور پیشگیری از حوادث غیرمترقبه از طریق تامین تجهیزات و تقویت زیرساخت‌های جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، سازمان اورژانس کشور و سازمان انتقال خون در آخرین جلسه خود در سال ۱۴۰۱ تا سقف ۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی به این دستگاه‌ها اختصاص داد.

این مصوبه از سوی «محمد مخبر» معاون اول رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.

بر اساس این مصوبه که به پیشنهاد وزارت کشور و تایید سازمان برنامه و بودجه و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی صورت گرفت، مقرر شد تا ۷۰ هزار میلیارد ریال به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل منابع بند (م) ماده ۲۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ۲ به منظور پیشگیری از حوادث غیرمترقبه از طریق تامین تجهیزات و تقویت زیرساخت‌های جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، سازمان اورژانس کشور و سازمان انتقال خون با توجه به اهمیت موضوع و بحرانی بودن امکانات و تجهیزات امدادی کشور در اختیار این دستگاه‌ها قرار گیرد.

این منابع از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت نفت و با استفاده از ظرفیت بند (ز) اصلاحی تبصره ۱۹ قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور برای تامین تجهیزات و تقویت زیرساخت‌های هزینه خواهد شد.

از این مبلغ ۵۰ هزرا میلیارد ریال سهم جمعیت هلال احمر، ۱۰ هزار میلیارد ریال سهم سازمان اورژانس و ۱۰ هزار میلیارد ریال سهم سازمان انتقال خون ایران است.

نامه مصوب جلسه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ هیئت دولت درخصوص «اختصاص اعتبار به منظور پیشگیری از حوادث غیر مترقبه از طریق تامین تجهیزات و تقویت زیرساخت‌های جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، سازمان اورژانس کشور و سازمان انتقال خون» طی نامه شماره ۲۴۳۱۸۵ در تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته