دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
06 فروردين 1402 - 09:23
سازمان هواپیمایی یمن:

پروازهای سازمان‌های بین‌المللی به صنعا متوقف شد

پروازهای سازمان‌های بین‌المللی به صنعا متوقف شد
سازمان هواپیمایی یمن از توقف کامل پروازهای هفتگی سازمان‌های بین المللی به فرودگاه صنعا خبر داد.
کد خبر : 838955

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا،  سازمان هواپیمایی یمن در صنعا اعلام کرد که پرواز‌های هفتگی سازمان‌های بین المللی به فرودگاه صنعا از  امروز  شنبه ۲۵ مارس  متوقف می‌شود.

این سازمان  تاکید کرد که پرواز‌های سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین المللی نیز فقط روز‌های جمعه می‌توانند وارد فرودگاه صنعا شوند درحالی که پیش از این روزانه ۴ پرواز متعلق به سازمان ملل متحد وارد فرودگاه صنعا می‌شد.

این تصمیم دولت نجات ملی یمن در اعتراض به ممانعت از انجام پرواز‌های مسافری و توقف فروش بلیط و پرواز از صنعا اتخاذ شده است.

این درحالی است که دولت نجات ملی یمن مستقر در صنعا روز پنجشنبه به سازمان ملل متحد ۷۲ ساعت مهلت داد، کشتی کانتینربر یمن که پس از بازرسی در جیبوتی توقیف شده است رفع توقیف شده و به بندر الحدیده وارد شود.

عربستان سعودی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف خود جامه عمل بپوشاند.

دولت نجات ملی یمن طی روز‌های اخیر تأکید کرده است که کشور‌های متجاوز سعودی و امارات به این کشور باید به تعهدات خود ذیل توافق آتش‌بس عمل کنند؛ قرار بود بر اساس این آتش‌بس، فرودگاه صنعاء بازگشایی شود و موانع ورود کشتی‌ها به بندر الحدیده برداشته شود و حقوق کارمندان دولت که برای سال‌ها به‌دلیل جنگ پرداخت نشده است، پرداخت شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر