دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
04 فروردين 1402 - 16:03
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

بیشتر ساختمان‌های تخریب شده در زلزله خوی بدون پروانه و مجوز بودند

بیشتر ساختمان‌های تخریب شده در زلزله خوی بدون پروانه و مجوز بودند
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: هجوم مردم به شهرها را از دیگر نگرانی‌های بحرانی کشور بیان کرد و گفت: خوی یکی از شهرهای است که در زلزله تخریب شد و بیشتر ساختمان‌های بدون پروانه و مجوز بود و ایمنی لازم نداشته است.
کد خبر : 838906

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، محمدحسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور عصر جمعه در شورای ترافیک مازندران با اشاره به اینکه در کشور با بحران‌ها و حوادث مختلفی روبرو هستیم، افزود: مدیریت بحران بسیار سخت است و باید هم‌افزایی داشته باشیم.

او با اشاره به وقوع مکرر زلزله بر لزوم مشارکت مردن و ایمن‌سازی ساختمان‌ها تأکید کرد و گفت: مازندران از جمله استان‌هایی است که باید در زمینه سیلاب در آن بیشتر کار شود و مدیریت سیلاب در بالادست و شیب‌های تند با آبخیزداری ممکن نیست و باید طرح‌های جدید بهره گرفت.

او شیب زیاد را از ویژگی‌های مازندران برشمرد و گفت: احداث سدهای متوسط و بزرگ می‌تواند سیلاب را در استان مدیریت کند و از خروج و هدر رفت آب جلوگیری شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزایش شمار خودروها را نوعی بحران در کشور دانست و گفت: به جای هر فرد یک خودرو باید هر خانواده یک خودرو داشته باشد و از سوی دیگر عمر مشخصی برای خودروها در نظر گیریم.

نامی هجوم مردم به شهرها را از دیگر نگرانی‌ها بیان کرد و گفت: خوی یکی از شهرهای است که در زلزله تخریب شد و بیشتر ساختمان‌های بدون پروانه و مجوز بود و ایمنی لازم نداشته است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به مشکلات استان گفت: مازندران طی ۲۰ سال آینده از رتبه‌بندی مرطوب به بیابانی تبدیل می‌شود و از این تغییر اقلیم باید جلوگیری کرد و جلوی فروش اراضی و زمین را در استان گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر