دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
ساداتی‌نژاد:

سیاست‌گذاری بازار را از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای تسهیل می‌کنیم

سیاست‌گذاری بازار را از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای تسهیل می‌کنیم
وزیر جهاد کشاورزی گفت: دنیا با ابزار فروشگاه‌های زنجیره‌ای بازارها را کنترل می‌کند؛ ما هم در تعامل با این فروشگاه‌ها می‌توانیم در کنار قیمت و فراوانی محصول، کنترل و سیاست‌گذاری بازار را تسهیل کنیم.
کد خبر : 838904

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی در سومین روز فروردین با حضور در شورای هماهنگی مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: سال گذشته برای افزایش بهره‌وری اقداماتی انجام شد و در بخش‌های تولیدی، شاخص‌ها صعودی بود و این نویدبخش روزهای خوب در بخش کشاورزی است.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ابلاغ الگوی کشت به عنوان برنامه مهم و اثرگذار در نظام کشاورزی کشور و تداوم آن در سال‌های پیشرو، نتایج چشمگیری در توسعه، بهره‌وری و پیشرفت کشاورزی برای دستیابی به امنیت غذایی پایدار ایفا خواهد کرد.

او تصریح کرد: صدور اسناد اراضی کشاورزی با قدرت و دقت پیگیری و در زمان مقرر (پایان دولت سیزدهم) به اتمام خواهد رسید، این موضوع جزو امتیاز ارزیابی مدیران در پیشبرد اهداف کلان دولت در وزارت جهاد کشاورزی محسوب می‌شود.

ساداتی‌نژاد بر سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی تأکید کرد و گفت: باید فضا برای حضور سرمایه‌گذاران به طور مناسب فراهم و راه برای سرمایه‌گذاری آنان هموار شود تا بتوان با احداث صنایع تبدیلی و تکمیلی و ایجاد زنجیره ارزش در محصولات کشاورزی در جهت ارزان‌سازی غذا اقدام کرد.

او همچنین گفت: در بازارگاه به دنبال تفویض اختیارات به استان‌ها هستیم تا هر منطقه به صورت قرارگاه برای تسریع در اجرای برنامه‌ها اقدام کند.

وزیر جهاد کشاورزی روحیه جهادی را ملازم مدیریت کشاورزی خواند و تأکید کرد: حوزه غذا بسیار بااهمیت است و اقدامات در این بخش آنی انجام می‌شود و با روحیه جهادی مدیران و دست‌اندرکاران می‌توان بر مشکلات فائق شد.

او طرح کاشت یک میلیارد درخت را ضروری خواند و خاطرنشان کرد: گزارش آمار و ارقام دقیق و صحیح نمایانگر اجرای واقعی این طرح است و متولیان امر در ارائه آمار صحیح منطبق با اقدام انجام شده دقت لازم را بکار گیرند.

مقام عالی وزارت با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی نیاز به پوست‌اندازی دارد، افزود: بازار رسانی و بازار گردانی باید توسط تعاون روستایی انجام و مسئولیت‌ها اجرایی شود، تعاون روستایی در بازار رسانی به صورت فعالانه ورود داشته باشد تا همه مردم از شرایط مطلوب بازار بهره‌مند شوند.

او ادامه داد: دنیا با ابزار فروشگاه‌های زنجیره‌ای بازارها را کنترل می‌کند؛ ما هم در تعامل با این فروشگاه‌ها می‌توانیم در کنار قیمت و فراوانی محصول، کنترل و سیاست‌گذاری بازار را تسهیل کنیم.

ساداتی‌نژاد بر افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی تأکید کرد و گفت: بهره‌وری در بخش کشاورزی عامل مهم در فراوانی و ارزان‌سازی غذاست و بنا بر سیاست اعلامی، اولین خط قرمز ما فراوانی کالا است، یعنی کمبودی در سفره مردم نباشد و دومین خط قرمز قیمت است، باید قفسه‌ها پر از کالا باشد و امنیت غذایی به طور کامل برقرار و قیمت‌ها متناسب با شرایط باشد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه اصفهان استانی پیشتاز و در بخش‌های مختلف لنگر و تکیه‌گاهی برای کشور است، تصریح کرد: این آمادگی را داریم که اصفهان به صورت پایلوت در بخش بازارگاه به صورت استانی فعالیت خود را ادامه دهد و به الگویی برای سایر استان‌ها تبدیل شود.

او با بیان اینکه اصفهان دارای ظرفیت‌های بسیار عظیمی در بخش کشاورزی است و نیاز است از این پتانسیل‌ها به بهترین شکل بهره گرفته شود، افزود: خوشبختانه در ابعاد دانش و فناوری، اصفهان دارای مراکز علمی و تحقیقاتی بسیار توانمندی است و مدیران باید از این پتانسیل‌ها به بهترین شکل بهره گرفته و با قدرت و جدیت با توجه به شرایط زمانی و مکانی تصمیمات لازم را اتخاذ و اجرایی کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر