دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
03 فروردين 1402 - 23:08
بر خلاف تبلیغات دشمن همه چیز خوب پیش رفت

واکنش جالب قلعه نویی به مخالفانش: تا هزار بشمارید تا جوابتان را بدهم/ آزمون؟درباره آنهایی که بازی کردند سوال کنید!

واکنش جالب قلعه نویی به مخالفانش: تا هزار بشمارید تا جوابتان را بدهم  آزمون؟درباره آنهایی که بازی کردند سوال کنید!
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: فقط ۵ روز است که تیم ملی را تحویل گرفته ام، ولی به همه مخالفانم احترام می‌گذارم.
کد خبر : 838834

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، امیر قلعه نویی بعد از تساوی تیم ملی مقابل روسیه در دیدار تدارکاتی اظهار داشت: در ابتدا تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن را خدمت ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم. امیدورام امسال زیر سایه خدا و اهل بیت سال خوبی برای ملت شریف ایران باشد، چون این مردم لیاقت بهترین ها را دارند.

وی در پاسخ به این سوال یک خبرنگار که جوابی برای مخالفان حضور وی در تیم ملی از جمله خود او دارد گفت:  مخالف، مبارکتان باشد، دلیل این مخالفتتان چیست؟ یعنی شما بیش از هزار و چندی امتیاز در لیگ برتر را نمی‌بینید؟ اصلا شما تا هزار می‌توانید بشمارید؟ هر وقت بشمارید جوابتان را می دهم. 

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه نظرش در مورد بازی چیست گفت: به مخالفان احترام می‌گذارم قرار نیست همه من را تایید کنند. مخالفان من هم می‌توانند نظرات خود را اعلام کنند.  من فقط 5 روز است که مسئولیت این را برعهده گرفته‌ام و فکر می‌کنم یکی از بازی‌های خوب چند سال اخیر را ارائه کردیم. یک مربی و یک تیم باید دو شاخصه داشته باشند، یکی ایجاد موقعیت روی دروازه حریف و دوم اینکه اجازه موقعیت روی دروازه خود را ندهد که فکر می کنم ما در این بحث خیلی عالی بودیم.

قلعه نویی تصریح کرد: ما در ایجاد موقعیت و گردش توپ خوب بودیم ولی توپ‌های‌مان تبدیل به گل نشد. البته این بازی خیلی امیدوارمان کرد و هفته به هفته و ماه به ماه بهتر خواهیم شد. باید از بازیکنانم تشکر کنم که با قلب‌شان بازی کردند، جنگیدند و موقعیت‌های زیادی روی دروازه حریف خلق کردند. اینکه ما در سه، چهار روز توانستیم نگرش‌مان را قالب کنیم خیلی مهم است. این بازی نشانه های زیادی برای ما داشت. اینکه مردم در طول بازی روی صندلی‌های‌ خود ننشستند و مدام تیم ملی را تشویق کردند و پس از بازی ایستاده این کار را انجام دادند، حتماً مخالفانی هم در بین آنها بودند که تیم ملی را تشویق می‌کردند.

خبرنگاری پرسید دلیل غیبت آزمون در این بازی چه بود چون او در گنبد مشغول بازی والیبال بود که قلعه نویی گفت: خواهش می کنم درباره آنها که در بازی حضور داشتند بپرسید. آنهایی که با تمام وجود و قلبشان بازی کردند و مثل سرباز وطن انجام وظیفه کردند. من خوشبختانه در هر تیمی بودم بازیکن محوری نداشتیم. البته که بازیکن سالاری هم داشتیم ولی بازیکن محوری نه. درباره همین بازیکنان که شاید در اردوی بعدی نباشند صحبت کنید. آنهایی که با قلبشان کنار مردم هستند صحبت کنید. قطعا سردار هم با قلبش کنار تیم است. 

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف دستیاران خارجی وی چه شد عنوان کرد: باید قطعا برای این تیم، مربی که سابقه نشستن روی نیمکت جام جهانی را دارد اضافه کنیم. قرار است کادر خود را بیشتر کنیم تا در همه موارد مثل مشاور، پشتیبانی و تدارکات کنار همدیگر باشیم.از باشگاه تراکتور هم ممنون هستم که مربی دروازه بان های خود را در اختیار ما گذاشت که جا دارد ازآقایان زنوزی و نصیرزاده تشکر کنم. یکی دو نفر به عنوان مشاور و یک نفر به عنوان عامل اجرایی به زودی ما اضافه می‌شوند تا لیگ را کامل بررسی کنند.

سرمربی تیم ملی در خصوص عملکرد تیم ملی فوتبال روسیه نیز عنوان کرد: روسیه یکی از تیم‌های خوب است و فکر می‌کنم آنها هم مثل تیم ما حدود 4 ماه در شرایط مسابقه نبودند. در این بازی پرس‌هایی که ما انجام دادیم قدرت بازی‌سازی حریف را  گرفت. تیم‌های تحت هدایت من اغلب اینگونه بازی می‌کنند و این نگرش فوتبال من است. روسیه تیم خوبی بود، اما ما با پرس‌های خوب عملاً بازی‌سازی آنها را از کار انداختیم. فرصت‌های زیادی هم داشتیم و باید با اختلاف 2-3 گل می‌بردیم و این تیم خیلی من را امیدوار کرد. خوشحالم که مردم هم از بازی لذت بردند. البته باید بگویم ما با ایده‌های خودمان فاصله داریم و باید خیلی بهتر شویم. از بزرگان تیم هم تشکر می‌کنم که واقعاً بزرگی کردند چون برخلاف تبلیغاتی که دشمنان و مخالفان می‌کردند شرایط خوب پیش رفت. همه از نظم و آنالیز و ... راضی بودند، البته مخالفان هم برای ما عزیز هستند هرچند انتقاد باید بدون حب و بغض باشد. این موضوع نه به مملکت کمک می‌کند و نه به فوتبال و بهتر است این مسائل را کنار بگذاریم و به فکر مردم و تیم ملی و کشور باشیم. 

قلعه نویی ضمن تشکر از باشگاه گل گهر سیرجان گفت: به الهویی هم تبریک می‌گویم که سرمربی این تیم شد. ما تا خرداد ماه برنامه‌ای نداریم و در این مدت باید لیگ و لژیونرها را زیر نظر داشته باشیم. پس از آن الهویی به ما اضافه خواهد شد. یک همکار خوب خارجی و چند نفر دیگر هم به ما اضافه می شوند تا لیگ ها را به خوبی رصد کنیم.از آقای تاج هم تشکر می‌کنم که با صحبت‌هایش به بازیکنان تیم ملی انگیزه داد. امیدوارم همه دست به دست هم بدهیم تا مردم را خوشحال کنیم.

وی  در خصوص شایعاتی که پیرامون تمکین نکردن برخی لژیونرها از وی مطرح شده است عنوان کرد: بهتر است که بازیکنان به این موضوع پاسخ دهند نه من. من یک اصولی دارم و هیچگاه از آن‌ها عبور نمی‌کنم. از بزرگان تیم تشکر کردم چون قبل از حضور در اردو‌ها نظرات خود را اعلام کردند. افرادی که مخالف هستند همیشه بهانه‌ای دارند و این اصلاً هم مهم نیست. از بانوان هم تشکر می‌کنم و امیدوارم در لیگ برتر هم حضور داشته باشند. آن‌هایی هم که از بازی لذت نبردند، انشالله بازی را دوباره ببینند و لذت ببرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر