دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
03 فروردين 1402 - 15:00
«الشرق الاوسط» منتشر کرد؛

جزئیات دیدار «علی باقری» با دیپلمات‌های اروپایی

جزئیات دیدار «علی باقری» با دیپلمات‌های اروپایی
روزنامه الشرق الاوسط جزئیاتی از دیدار اخیر «علی باقری» با دیپلمات‌های اروپایی در اسلو را منتشر کرد.
کد خبر : 838781

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، برخی منابع در وزارت خارجه آلمان در گفتگو با الشرق الاوسط دیدار هفته گذشته علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با دیپلمات‌هایی از آلمان، فرانسه و انگلیس در اسلو را تایید و اعلام کردند که گفتگو‌های آن‌ها بر مساله بررسی غنی سازی اورانیوم در سایت فردو بود و به مساله احیای برجام پرداخته نشد.

این منابع اعلام کردند: در این دیدار به پرونده‌های دیگری نیز پرداخته شد که مهم‌ترین آن‌ها افزایش تنش‌های هسته‌ای بود و طرف‌هایی اروپایی نسبت به این امر ابراز نگرانی کردند.

منابع الشرق الاوسط اعلام کردند: نماینده‌ای از اتحادیه اروپا در این دیدار حضور نداشت.

پیش از این، علی باقری در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت: «با مدیران سیاسی سه کشور اروپایی در اسلو نشستی داشتم. طیفی از موضوعات مورد علاقه و نگرانی متقابل را مورد بحث قرار دادیم. هیچ فرصتی را برای روشن کردن دیدگاه‌های‌مان و هشدار نسبت به برخی سوءمحاسبه‌ها از دست نمی‌دهیم. در پیشبرد منافع ملی خود، از جمله از طریق دیپلماسی، مصمم هستیم.»

در روز چهارشنبه دوم فروردین ۱۴۰۲ برخی از رسانه‌های خبری اعلام کردند که به تازگی علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران در نروژ با مدیران سیاسی وزارت خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان در ارتباط با موضوع مذاکرات برجام و احیای این توافق‌نامه رایزنی و گفتگو داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر