دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
03 فروردين 1402 - 13:28
مدیرکل تولید شرکت برق حرارتی:

تابستان امسال خاموشی نداریم

تابستان امسال خاموشی نداریم
مقام مسئول وزارت نیرو از آمادگی نیروگاه‌های حرارتی برای تأمین برق مورد نیاز کشور در تابستان امسال خبر داد.
کد خبر : 838766

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا به نقل از وزارت نیرو، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بهره‌برداری تولید شرکت برق حرارتی گفت: نیمی از برنامه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی برای افزایش آمادگی این واحدها به منظور تولید برق پایدار و مطمئن در پیک تابستان امسال به پایان رسیده است.

ساناز جعفرزاده با اشاره به اجرای فصل تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی در سراسر کشور نیز افزود: از ابتدای مهرماه سال گذشته به منظور تامین برق پایدار پیک تابستان امسال حدود ۱۰۷ هزار مگاوات برنامه تعمیراتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به ضریب آمادگی نیروگاه‌های حرارتی کشور تا ۹۸ درصد و عدم تکرار خاموشی ها در تابستان امسال گفت: در حال حاضر ۵۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات از ۶۲ هزار مگاوات این برنامه آغاز شده و در این بخش به پایان خواهد رسید.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بهره‌برداری تولید شرکت برق حرارتی تاکید کرد: از میان برنامه‌های تعمیراتی آغاز شده در این مدت حدود ۴ هزار و ۱۶ مگاوات مربوط به تعمیرات اساسی واحدهای بخاری، ۷ هزار و ۵۸۸ مگاوات مربوط به تعمیرات اساسی واحدهای گازی، ۲۰ هزار و ۸۱۳ مگاوات مربوط به تعمیرات دوره‌ای واحدهای بخاری، ۲۷ هزار و ۹۹۷ مگاوات مربوط به اتاق احتراق و یک هزار و ۵۸۶ مگاوات مربوط به بازدید مسیر داغ بوده است.

وی با اشاره بر اینکه رکورد تعمیرات نیروگاهی در پیک تابستان سال ۱۴۰۰ شکسته شد، گفت: توانستیم سال گذشته برای نخستین بار حدود ۹۴ هزار مگاوات برنامه تعمیرات و آماده‌سازی نیروگاه‌های حرارتی را پیش از شروع پیک مصرف برق تابستان به پایان رسانیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر